Skocz do zawartości

Cryptocoryna natan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam jedno małe pytanko. Jest napisane żeby sadzonki cryptocoryny sadzić co 1,5 cm. Zastanawiam się, czy nie mógłbym posadzić kilkunastu sadzonek w jednym miejscu? Chciałbym żeby wszystkie liście rozchodziły się z jednego punktu. Wtedy to ładnie wygląda. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak sam mam tak w swoim akwarium. 2 kryptokoryny nana które składaja się z kilku dziesięciu sadzonek jedne są już duże a inne dopiero co wyrastają. Jak zrobi się z tego już spory krzak i będziesz chciał przyciac to tnij stare liście jak najniżej by mogły rosnąć nowe młode listki. Możesz też porozdzielac sadzonki i posadzic gdzieś sobie, ja tak zrobiłem i z 1 sadzonki zrobiło mi się już 3 i zaczyna się formować powoli już krzaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kryptokoryn się nie przycina ale tak jak ja obcinam stare liście oczywiście nie jest to tak jak z dużym heńkiem że co tydzień ale raz na miesiąc jej obetnę starsze liście i wtedy ruszają młode i listków jest więcej niż dotychczas ponieważ duże liście im zabierały światło a teraz mogą rownocześnie rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...