Skocz do zawartości

[25L]Ogólne


no mercy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym przedstawić moje akwarium:

Pojemność: 25l

Oświetlenie: żarówka energooszczędna Philips 5W

Grzałka: Hailea 50W z termostatem

2 filtry AquaEl Fan mini i fan mini plus

fototapeta

podłoże żwir 3-5mm z dodatkiem większych kamieni

korzeń

 

Flora:

-Echinodorus macrophyllus

-Cryptocoryne Becketti

-Anubias Bartera

-Java moss(na razie niewiele)

 

Fauna:

-3x brzanka sumatrzańska

-2x kirys spiżowy(metaliczny)

-1x zbrojnik lamparci(o ile dobrze się informuję)

-1x giętkoząb malawijski

 

Chemia:

Używam ferro-activ (żelazo), błękit zooleka(chociaż już teraz chyba nie bo dostałem na jego temat pewną informację ;) )

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sugestie mile widziane :mrgreen:

(zdjęcia robione telefonem, aparat na razie nie czynny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo chyba nie masz pojęcia o rybach które hodujesz...

 

Brzanki - stadne, duże, ruchliwe.

Potrzebują min 80l, do tego należy hodować min 8 sztuk.

 

Kiryski - to samo co brzanki...

 

Zbrojnik lamparci - to chyba jakiś żart... rośnie większy niż twoje akwarium.

Ja u siebie bym tej ryby nie kupił mimo że zalewam niebawem 120cm akwarium... a twoje ma 40cm... Nawet jeśli nie jest to lamparci tylko niebieski, to wymaga przynajmniej 100l.

 

Giętkoząb - tu chyba też nie masz pojęcia o rozmiarach...

 

Hodowanie młodych ryb które rosną do wielkich rozmiarów można porównać do hodowli malutkich karpi w takim zbiorniku. Są małe, parę cm... ale rosną wielkie, lub raczej skarłowacieją w takim zbiorniku.

 

PS: Do zmniejszenia rozmiaru fotek wystarczy paint. Zmniejsz fotki do max 800px na dłuższym boku i wstaw ponownie.

 

PS2: Żeby nie było że ja tak sobie wymyślam z obsadą pewnie zaraz pojawią się inni, potwierdzając że hodowanie tych gatunków, w takim akwarium nie powinno mieć niestety miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc zmiana na 112l. Zbrojnik ma na razie ok 4 cm raczej w miesiąc nie będzie miał 20 cm, giętkoząb nie pływa po akwarium cały czas siedzi w kokosie więc sądzę, że nie potrzebuje dużego zbiornika. Brzanki: myśle że to jednak błąd, ale dla przykładu w tym samym akwarium trzymałem ok 5 molinezji black molly, które podobno potrzebują 80l i jednak żyły ok 2 lat. Ryb nie mam komu oddać niestety. Z tymi brzankami coś trzeba tylko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że żyły nie świadczy że miały dobrze...

Ryby potrafią przeżyć w bardzo złych dla nich warunkach długi czas.

Dorosłe molinezje, gdyby dorosły Ci do prawidłowych rozmiarów nie miałyby gdzie po prostu pływać. :roll:

 

112l dalej będzie za małe dla tego zbrojnika... no i żeby tylko dorósł do 20cm...

 

A to że giętkoząb siedzi w kokosie nie znaczy że można go trzymać w 25l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim coś trzeba zrobić. To że ryby żyły nie znaczy że dobrze im się żyło. Zamknij się w pokoju 2x2x2m miej tam jadalnie,ubikacje i sypialnie. Będziesz żył ale co to za życie.

 

No sorry ale jak czytam takie bzdety to samo ciśnie się na usta... Zanim cokolwiek kupi się żywego trzeba najpierw zebrać informacje i dowiedzieć się czego ta istota potrzebuje, a nie kupować bo mi się podoba i mieć wymagania ryb w głębokim poważaniu. Dla mnie to czysta dziecinada. Jak się nie ma dostatecznej wiedzy i chęci nie wiem po co brać się za "hodowle" czegokolwiek!

 

giętkoząb jest rybą nocną i wtedy jest zazwyczaj aktywny to że siedzi w dzień w ukryciu nie oznacza że całe życie tam spędzi... ręce i nogi opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To że żyły nie świadczy że miały dobrze...

Dorosłe molinezje, gdyby dorosły Ci do prawidłowych rozmiarów nie miałyby gdzie po prostu pływać. :roll:

 

Tak się składa, że miałem molinezje w 54 a później po pęknięciu w tym 35L(sory za pomyłkę ale to jest 35 nie 25) i miały się dobrze nawet regularnie się rozmnażały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, nie masz pojęcia o akwarystyce, więc nie dyskutuj, bo aż szkoda cię słuchać. Albo sie dostosujesz do rad i oddasz wszystkie ryby i zaczniesz od nowa z obsadą, albo nie masz co liczyć na laury. Myślisz że w twoim akwarium można pochwalić to że trzymasz zbrojnika lamparciergo w 35l ? On rośnie dużo szerszy niż ekran monitora na który właśnie patrzysz. Także albo sie dostosujesz i nie dyskutujesz , albo narka , nie masz co szukać u mnie porady, bo to co robisz nie jest poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przemyśleć sprawę: albo większe akwarium, albo inne rybki. Miałem kiedyś akwarium 25L i trzymałem w nim kilka gupików, a później danio. Każda ryba potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca do swoich dorosłych rozmiarów. Większe gatunkowo ryby w małym akwarium mogą np. skarłowacieć. Trzeba czytać i dowiadywać się o wymogach i charakterystyce danych gatunków i starać się stosować do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że żyły nie świadczy że miały dobrze...

Dorosłe molinezje, gdyby dorosły Ci do prawidłowych rozmiarów nie miałyby gdzie po prostu pływać. :roll:

 

Tak się składa, że miałem molinezje w 54 a później po pęknięciu w tym 35L(sory za pomyłkę ale to jest 35 nie 25) i miały się dobrze nawet regularnie się rozmnażały ;)
No to trzymałeś je w nie najlepszych warunkach.

Co do rozmnażania... w kuli 1.5l też by się mnożyły, to popularne żyworódki więc to że pojawiał się narybek o niczym nie świadczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu ma racje

do takiego litrażu najwyżej bojownik

kiryski to jeśli juz to tylko panda chocisz tez nie bardzo

lub kilka samców gupika

albo razbora galaxy

to straszna obsada do tak malego akwa...;/

jakie kirysy panda?!one też potrzebują akwa około 45l.

akwarium tragiczne obsada tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...