Skocz do zawartości

Małe Gupiki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Jakieś 4 tygodnie temu wykociły mi sie gupiki złapałem 3 i wsadziłem do nowo kupionego plastikowego pojemnika ok.2 L jakos zauwazyłem że bardzo wolno rosną ...a ostatnio znowu jakas samiczka sie wykociła i tym razem złapałem 8 sztyk i kurde te jedne od drugich wcale aż tak mocno sie nie róznią są tylko minimalnie większe ehhh a mój Kolega któremu w tym samym czasie 4 tyg. temu również złapał 3 młode i wsadził je do kotnika zastanawia sie juz pomału nad wpuszczeniem ich do ogólnego akwa bo mówi ze mają już kolory i są spore

 

A więc

- miejsca myśle że mają dużo teraz troche mniej bo doszedł nowy narybek ale wcześniej miały bardzo dużo

-kramię rózwnież sporo

Moje podejrzenia dotycza temperatury od 17 C-21 C oraz od stesu bo ten pjemnik jest czesto przestawiany z racji ze ma taka fajną rączke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co w sumie to lepiej że wolno rosną jakby mi szybko rosły to bym ich nie miał gdzie pomieścić A mam 3 Samice to mi sie tego naplęgnie ...ja tam Samic nie odławiam żeby wszystkie mały przeżyły ...no ale jak widze że jakieś małe pływaja to już je wyłowie bo szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne rodziny ryb kiedyś czytałem że jak za młodu przetrzymuje się samca z innym gatunkiem to póżniej obserwuje się takie zachowanie zu mnie mieczyk ganiał za molinezją a platek szczerze mówiąc jaszcze nie miałem ale z tego co mi się roi w głowie to jest możliwosc krzyżówki ich z innym gatunkiem tylko nie pamietam z jakim i czy napewno chodziło o platki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz litraz w glownym akwarium?? jesli masz duzo roslin drobnolistnych typu cabomba itp. to bez sensu odlawiac :) one dadza sobie rade. Ukryja sie pomiedzy roslinkami i beda sobie tak rosnac;) a na pewno szybciej ci urosna niz w takim malym zbiorniczku. Swoja droga uwierz mi nie ma co sie tak "spuszczac" nad malymi, i odlawianiu kazdej szuki bo niebawem nie bedziesz wiedzial co robic z malymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...