Skocz do zawartości

Jak samemu zrobic oswietlenie do akwarium 30l ?


SkazanyNaBluesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chcę założyć małe akwarium ok.20-30 l , tarliskowe ale w miedzyczasie trzymałbym tam jakieś małe rybki, np. zmienniaki bojownika itd. no ale przejdę do rzeczy . Na to akwarium bedę mógł przeznaczyć 150 zł. ( samo akwarium ok.40 zł, filtr 40 , grzałka 30 i parę innych dupereli żeby razem nie przekroczyło 150- 170 zł.) Problem w tym ze nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy na pokrywę i oświetlenie . Tak wiec teraz mam pytanie: czy taniej wyszło by mi jeśli sam zrobił bym sobie pokrywę ze światłem? I jak to zrobić? Podajcie jakieś rady. Przykładowo akwarium proste bez pokrywy i oświetlenia kosztuje 30 zł (30l) a z pokrywą i oświetleniem ok 120. :zamieszany: to dość spora różnica.

 

Użytkownik SkazanyNaBluesa otrzymuje ostrzeżenie za pisownię.

Wpis z regulaminu:

 

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

Link: viewtopic.php?f=32&t=15335

 

To nie pierwszy raz kiedy nie zaczynasz zdań od wielkiej litery, nie dbasz o ortografię i nie piszesz polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem samemu do akwa 30l, mianowicie świetlówkę (Kanlux, nie wydawałem kasy na Philipsy czy Osram, bo nie miałem wymagających ryb ani roślin) po_prostu obudowałem deseczkami sosnowymi a od środka folią aluminiową wyłożyłem. Wyszło mi bardzo tanio...

 

Gost: Pisownia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja aktualnie w swoim 25L mam świetlówkę energooszczędną kompaktową 11W niestety barwa 2700K:-/

 

Jednak zamierzam zrobić inaczej. Otóż z przepalonej żarówki energooszczędnej 18-21W wymontuję jej elektrykę i podłączę pod nią świetlówkę liniową T8 15W o barwie przynajmniej 6000K. Do tego zrobię jakąś obudowę i wszycho!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...