Skocz do zawartości

126L będą razem żyć ?


spore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższe kilka tygodni planuje zakupić akwarium 126l dł.80 cm/szer.35cm/wys.45 cm

 

na zielono zaznaczyłem ryby które znajdą się na 100% w tym zbiorniku

 

1.1

to lista które chciałbym w nim mieć

Ryby

• 3-4szt. - Sphaerichthys osphromenoides - gurami czekoladowy

• 1samiec, 2 samiczki - Dicrossus filamentosus - Pielęgniczka (nie znam pełnej polskiej nazwy)Fota czy ubarwienie zależne jest od wieku ?

• 1samiec, 2 samiczki - mikrogeophagus altispinosus - Pielęgniczka boliwijska

• 2szt. - Motylowiec

 

Glonojady

• 1szt. - Farlowella acus - Szydlik iglasty

• 1szt - Beaufortia kweichowensis - Przylga chińska

 

Pozostałe

• 1szt. - Trinectes maculatus

• ? szt.- red cherry(ile polecacie?)

• 1szt. - Dysichthys coracoideusBanjo Catfish (nie jestem pewien która nazwa jest właściwa) Rozchodzi sie o to

 

1.2

jak znajdzie się miejsce to jeszcze

• 10x Rasbora heteromorpha - Razbora klinowa

4x Carnegiella strigata - Pstrążenica marmurkowana

 

1.3

zastanawiam się jeszcze nad

• Parką - Księżniczka z Burundi, lirniczka (Neolamprologus brichardi)

 

lub może doradźcie które Pielęgniczki są łatwe w rozmnożeniu (oczywiście z tych mniejszych max do 10cm)

Postaram się dopasować wystrój do ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do całości to strasznie mnie zakręciła ilość podanych przez Ciebie ryb.Mogę jedynie wypowiedzieć się w sprawie motylowców,ponieważ je posiadam.(pantodon w moim awatarze to moja własna ryba)

126l jest odpowiednie do hodowli 2-3 Motylowców.Więcej,może być problem,ponieważ jest to ryba terytorialna.Każda sztuka obiera sobie swój rewir.Same między sobą ustalają hierarchię.Są to ryby drapieżne,ale odpowiednio karmione nie stwarzają problemów.Przeważnie zajmują powierzchnię wody,ale zdarza im się zejść trochę niżej.Raczej nie polecam Ci trzymania Pantodonów z drobnymi rybami ławicowymi,bo mogą stać się ich pokarmem.Moje karmię mrożonkami (ta ryba jest mięsożerna),ale też bardzo chętnie jedzą duże płatki.Drobnego pokarmu Pantodony nie zauważają.Najlepiej pasuje im temperatura około 26-27 stopni.Bardzo ważne jest,żeby pokrywa akwarium była cały czas zamknięta,ponieważ ryby te skaczą do 40cm w górę (tak polują w naturze) i prawdopodobieństwo,że Pantodon wyskoczy z baniaka jest bardzo duże.Generalnie jest to bardzo fajna ryba,ale uwaga-nie wybacza błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś zdecydowanie za dużo tych rybek planujesz.

Nie wiem czy Gurami czekoladowe, tak jak inne Gurami są terytorialne, ale jeśli tak to z pielęgniczkami mogły by sobie płetwy podgryzać..więc ja bym postawiła albo na jedne albo na drugie.

Krewetki karłowate przy planowanej obsadzie szans nie mają. Może dorosłe przez jakiś czas pożyją ukrywając się ciągle, ale na rozmnożenie się ich nie ma co liczyć...chyba że właśnie tak je potraktujesz- jako dostawców żywego pokarmu dla reszty obsady.

 

Księżniczki z Burundii czytałam, że są agresywne i nie powinno się ich trzymać z innymi gatunkami...a szkoda bo są przepiękne, kiedyś sama chciałam je mieć.

 

Co do reszty rybek, nie orientuję się niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc doszedłem do wniosku że zmienię rybki

 

Rybki denne

2x Przylga chińska

1x Dysichthys coracoideusBanjo Catfish - Bunocephalus coracoideus (Drewniak sum?)

 

Środek i częściowo denne

1 samiec i chyba 2 samiczki Dicrossus filamentosus , Crenicara filamentosa - Pielęgniczka kratkowana

-"- Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu

 

 

Łatwiej sie rozmnaża Kakadu czy kratkowaną ?

Czy kolorystyka(ubarwienie) kakadu jest przypadkowa(że w jednym wylęgu każdy osobnik może mieć inną kolorystykę ) czy jest to zależne od formy red,blue..itp. ?

I czy jeśli od formy to czy można połączyć samca np: blue z samiczką red ? ;]

 

Przydało by się jeszcze wypełnić te akwarium więc zastanawiałem się nad tymi rybkami jakiś łatwy w rozmnożeniu ale rzadki

Guramiowate

Colisa

Ctenops

Sphaerichthys

Trichogaster

 

lub zaproponujcie jakieś rybki wielkościowo podobne do tych Guramiowatych pasujących do tych które wymieniłem na początku postu ;](Byle NIE kiryskowate)

dodam że w akwarium będzie drobny żwirek , roślinność , korzenie , gałęzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...