Skocz do zawartości

[ 120l ] i [ 1400l ] - w poczekalni.


FENIKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lNa początek chciałem się przywitać z Szacownymi użytkownikami forum SuperAkwarium.

Tak więc witam .

Myślę że nie zaszkodzi wstawić zdjęcie moich ulubieńców.

Litraż: 120

Biotop: Ogólne

Oświetlenie: 2x18W Plant i Natural

Filtr wewnętrzny: UniFilter Power 1000UV – 1000l/h

Grzałka: Tetra Tec HT 100W

Dekoracja: kokosy, korzenie

Podłoże: mix żwirowy, piasek

 

Fauna:

- Neon Inessa 9szt

- Rodostomus 5szt

- Zbrojnik Lamparci 1szt

- Kirysek Panda 5szt

- podrzutek od znajomej Welon Teleskop 1szt

- krewetka Red Cherry 21szt

- Ampularia 13szt

 

Flora:

- ALTERNATHERA REINECKII

- BACOPA MONNIERI

- CERATOPTERIS CORNUTA

- SPIKY MOSS

- EGERIA DENSA

- GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES

- HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA

- HYGROPHILA CORYMBOSA MINIMA

- HYGROPHILA DIFFORMIS SYNEMA

- HYGROPHILA POLYSPERMA

- LILAEOPSIS BRASILIENSIS

- LIMNOPHILA SESSILIFLORA

- RICIA FLUITANS (WGŁĘBKA)

- MICROSORIUM PTEROPUS WINDELOV

 

 

No i zdjęcia:

http://tinypic.pl/i/00023/safu270rsubu.jpg

http://tinypic.pl/i/00023/wnoome5zye1y.jpg

http://tinypic.pl/i/00023/xu7kchs4ol82.jpg

 

I spełnienie moich marzeń, od miesiąca już czeka na remont pokoju, 1400l czystego szaleństwa.

 

http://tinypic.pl/i/00023/q8m6dts3p20a.jpg

post-6188-13685160118823_thumb.jpg

post-6188-13685160119168_thumb.jpg

post-6188-13685160119513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Fajne korzenie. Tylko te kokosy schowała bym na tył, żeby ich nie było widać, będzie naturalniej.

A może wyłącz napowietrzanie? Chyba, że te bąbelki i ich szum Ci nie przeszkadzają? Jak odwrócisz wylot filtra na taflę wody a nie w dół i zakręcisz dopływa powietrza to i tak woda napowietrzy się wystarczająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś pocieszyło się oko na widok zdjęć to bardzo mi miło.

Już odpowiadam na pytania i sugestie:

Korzeń po lewej przy filtrze jest w środku czyli w grocie która przechodzi na wylot obsadzony mchem i tam krewetki robią balangi zdjęcie tego nie oddaje, korzeń po prawej nie obsadziłem bo ma bardzo ładną i ciekawą budowę, strukturę i było by to barbarzyństwem.

 

Kokosy nie obsadzone bo mają być to kokosy nie kule mchu tak akurat mi się to podoba a są z przodu po od jednego do drugiego robią rajd pandy i z przodu świetnie to wygląda.

 

Roślinki na tylnym planie jak najbardziej powinny zasłonić tylną szybę ale poczekam już aż Bacopa Monnieri, Hygrophila Difformis Synema i Egeria Densa się podbiją będzie myślę ok.

 

Zdjęcie nie jest niczym retuszowane tak że oświetlenie jest naprawdę dobre, przy mocniejszym akwa straciło by klimat, tak ja to widzę. Z przodu jest trawnik z Glossostigma Elatinoides ale podrzutek welon dba o to aby za szybko się nie rozrósł, taki to ogrodnik.

 

W 1400l będzie ogólna plany to Neon Inessa i czarny, Modrook Gertrudy, Kardynałek, Rozbora, Zwinnik, Bystrzyk Ornatus, Minor, Danio Zielone Czerwone i Paski, Brzanka, Kirysek Panda, Krewetki parę gatunków, mniej więcej oczywiście wszystko jeszcze będzie dokładnie weryfikowane względem wymagań rybek.

 

Co do czystej wody ten filtr naprawdę daje rady Bio i Technika i UV czyści ładnie jak na tą pojemność akwa.

Co do bąbelek, nie przeszkadza mi szum zresztą jest to cichy filtr a i odgania mi krewetki uciekinierki które przy wylocie powietrza lubią zabrać manele i wyjść z akwarium mam tam małą lukę w pokrywie zresztą zapchaną ale dwie wyszły na szczęście w porę złapałem, po łapach i do akwa z powrotem.

No to tyle za jakie kol wiek niedoróbki w tekście przepraszam i z chęcią jeszcze odpowiem na zadane pytania. ;)

A cha filtr i oświetlenie sterowane włącznikami czasowymi zdaje to świetnie rezultat, zaszczyt karmienia mam tylko dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...