Jump to content

Mieszanka wody 1:1 - kranówa + demineralizowana


alien1987
 Share

Recommended Posts

Witam kupiłem zestaw cayman 80 - czyli baniaczek ponad 120 litrów,

w zestawie dołączono instrukcję w której wyczytałem że przy zakładaniu akwarium należy wlewać wodę kranową i demineralizowaną w proporcji 1:1

i teraz zastanawiam się czy demineralizowana to to samo co destylowana oraz czy taki zabieg jest konieczny - czy po prostu lać kranówę??

Link to comment
Share on other sites

Twardość ogólna jest to suma twardości węglanowej (przemijającej) oraz niewęglanowej (trwałej) wody. Twardość ogólną wody wyraża się zwykle w stopniach niemieckich (°n), które odpowiadają liczbie gramów CaO w 1 hl wody (1 °n = 10 mg CaO/l).

Niestety wiele osób się boryka z takim problemem. Szczęśliwi są ci którzy mają czystą wodę studzienną która jest miękka :)

Link to comment
Share on other sites

10 km od swego zamieszkania mam działkę na wiosce i tam studnie - choć nigdy nie mierzyłem parametrów tamtej wody,

woda czerpana jest prawie z głębokości 50 metrów gdyż to studnia głębinowa , a korzystamy z niej od kilkudziesięciu lat - powiem że jest bardzo klarowna i świetna do picia jak i w smaku tylko jak ze składem chemicznym??

w pobliżu kilku kilometrów nie ma żadnych pól na których byłoby co uprawiane więc i nie ma nawozów wnikających w glebę , które niszczyły by żródła wody

Link to comment
Share on other sites

No to spróbuj wiele osób które dają wodę studzienną nie żałują.Ryby się czują tak świetnie że mnożą się jak oszalałe :) Nie mówię o żyworódkach tylko normalnie o rybach które znoszą ikrę. Zmierz jakie parametry ma ta woda. Może zanieś do jakiegoś laboratorium żeby ci zbadali pod kątem zawartości pierwiastków. To już by w ogóle była rewelacja :)

Link to comment
Share on other sites

napisałem do labolatorium formularz kontaktowy z pytaniem o cenny wykonania badania wody ale chyba z cennika wynika ze około 15 zł - kwestia tego czy pozwolą dostarczyc próbke samemu czy tez chcą pobrać sami w tedy koszty dojazdu 0,87 gr plus vat 22% za kilometr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...