Skocz do zawartości

Do hodowców platek


ArcySko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę je hodować w układzie 4+2 ( samice + samce ) ;) Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedź ( moje akwa spełnia wymagania dla platek wiem bo dużo o nich czytałem ) ;) I czy platki mnoży się tak jak gupiki bo wszystko na to wskazuje :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć możesz, a to że samce będą się prawdopodobnie się ciągle przeganiać i atmosfera między nimi będzie dość napięta to inna historia. ;)

W skrajnym wypadku nadmierna ilość samców może też po prostu zagonić samice.

 

A czemu nie chcesz odwrotnego układu? To nie gupiki żeby samice były mniej majestatyczne. ;)

 

Tak, platki podobnie jak gupiki to ryby jajożyworodne. Ich rozmnażanie wygląda praktycznie tak samo, z tą różnicą że zmienniaki są mniej płodne i nie przerybiają akwarium tak łatwo i szybko jak gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wcześniej było napisane inaczej, ale może po prostu źle przeczytałem bo zwykle piszę się pierwszą liczbę samców [np. harem bojków 1+3, harem kakadu 1+2 itd.]. ;)

 

Układ 2+4 [samce/samice] jest jak najbardziej ok, ale tak dla pewności napisz jeszcze jakie masz akwarium i jakie ryby hodujesz.

 

Wszystkie informacje co do ich hodowli i rozmnażania masz tutaj:

viewtopic.php?f=2&t=6739&p=118710#p118710 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 2+4 byłoby ok, ale w takim akwarium lepiej 1+3 z nastawieniem że chcesz je rozmnażać. ;)

Tylko patrz co wyławia sprzedawca [ew. weź sprawy, a dokładniej siatkę we własne ręce] bo szansa że wyłowi Ci akurat taki haremik jest raczej niewielka].

 

PS: Temat "troszkę" w złym dziale... przenoszę do odpowiedniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...