Skocz do zawartości

mrówki


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Otórz mrówek nie powinno się dawać rybkom. Po pierwsze jak wcześniej ktoś zauważył produkują kwas mrówkowy który gromadzą w swoim organiźmie i który w większej ilości może prowadzić do zatrucia a po drugie to mrówki posiadają na sobie hitynowe panceże które są dla ryb niestrawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otórz mrówek nie powinno się dawać rybkom. Po pierwsze jak wcześniej ktoś zauważył produkują kwas mrówkowy który gromadzą w swoim organiźmie i który w większej ilości może prowadzić do zatrucia a po drugie to mrówki posiadają na sobie hitynowe panceże które są dla ryb niestrawne.

Ale podkreślam to że NIE DLA WSZYSTKICH RYB mrówki są szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dałem dziś (pierwszy raz)larwy komarów(chyba:P)dawałem pojedyńczo i jadły;))

Jak myslicie nie zaszkodzą im?

Jeśli jesteś pewien, że larwy te są z dobrego, czystego źródła to jak najbardziej możesz je podawać, nie zaszkodzą. Ja zawsze mam wystawioną beczkę z wodą na polu, później gdy pojawią się larwy wyławiam, przepłukam pod bieżącą wodą i wrzucam do baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj szok!

 

zawsze jak ubiłem w domu owada to karmiłem nim motylowca (jeszcze specjalnie tylko lekko go trafiałem żeby się jeszcze ruszał bo motylek to kocha)

wczoraj wrzuciłem coś małego wyglądało podobnie do komara i motylek tego nie zjadł !!

złapał i po 1sek wypluł ;/

 

 

myślicie że było :

a. zbyt jadowite??

2. usyfione jakąś chemią??

 

 

motyl żyje i ma ise dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrywanie nóżek i skrzydełek, potem ćwiartowanie? Ja bym nie dała rady... :P

Co do pytania, to lepiej nie dawać. Żywe to mogą zaszkodzić jak się do pyszczka już dostaną, bo jak ją zabijesz? Nie zatrujesz, bo potrują się też ryby, a jak zgnieciesz to nie dasz im jakiś flaków... Podsumowując- najlepiej nie kombinować tylko dawać pokarm specjalny dla ryb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Całkiem możliwe iż może to być wywołane tym, że te mrówki produkują kwas mrówkowy. Dlatego bolesne są ukąszenia mrówek, jest on kwaśny w smaku.

 

popieram Endnadusa. mrówki wytwarzają kwas mrówkowy, który może zabić rybcię :( lepiej dawać im czerwone larwy komarów firmy sera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...