Skocz do zawartości

Obsada 112


Tomazi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku że to mój pierwszy temat witam wszystkich.

Zakładam pierwsze w życiu akwarium, więc chciałem się zapytać doświadczonych akwarystów czy wymyślona prze zemnie obsada da radę żyć razem:

Neonki Czerwone lub Neonków Innesa x10

Bojownik Syjamski x1 samiec + 2 samice

Kirys (Chciałbym pasiasty ale w zależności co będzie w sklepie zoologicznym) x 10

po pewnym czasie chciałbym wpuścić krewetki x 10

Z tego co się zorientowałem to z neonami i kirysami nie powinno być problemy, tylko obawiam się wpuszczenia bojownika (bardzo zależy mi na tej rybie w akwarium) że może nie dogadać się z neonkami bo kirysy raczej na dnie nie będą go obchodzić.

Proszę o poradę doświadczone osoby

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Bojownikami to różnie bywa. Jedne zaczepiają drugie nie. Będziesz musiał obsadzić gęsto rogi akwarium ponieważ Neony lubią się chować, dla Bojowników też będzie lepiej.

 

Co do samej obsady to za dużo chcesz Kirysków, max 6 sztuk. w przypadku większych okazów a 8 szt. w przypadku mniejszych tj. Panda.

 

Kirys (Chciałbym pasiasty ale w zależności co będzie w sklepie zoologicznym) x 10

Pasiasty czyli? Spiżowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirys strumieniowy (pasiasty)

 

http://www.superakwarium.pl/kirysek-str ... id915.html

 

tu piszą że dorasta do 5cm więc załóżmy że około 7sztuk ich by było. Czy jakiś inny gatunek ryb można by było dopuścić do tego stada? czy na ten litraż jest ich i tak dużo?

 

Tak planuje dużą obsadę roślin z wolnym miejscem na środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...