Skocz do zawartości

co obgryzło gurami??!


marvelx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

Mi podgryzała brzanka.

Podgryza płetwy rybom z długimi płetwami (np.: skalary, welonki) a jeśli masz skalary to nie powinna atakować gurami, a pozatym masz je w stadzie...to nie powinna też podgryzać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki nie sa w stanie rozpruc ciala ryby. Moga owszem podgryzac ogony, nadszarpywac pletwy itp ale nie dadza rady zrobic innej rybie takiej krzywdy. Poza tym w nocy sa malo aktywne i glownie spia schowane po krzakach. Znalazlam cos takiego o glonojadzie syjamskim:

W dorosłym wieku ryby potrafią przysysać się do gatunków o dużej powierzchni ciała (paletka, skalar) i zeskrobywać z ich ciała śluz. Prowadzi to często do uszkodzeń skóry ryb.

Czy ten gurami nie jest podobny kolorystycznie do twojego syjamskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojad jest tylko jeden syjamski

A pewnie chodzi ci or zbrojniki - takie czarne - to nie są glonojady

Heh fakt glonojad a zbrojnik ekhm - pomieszalam :P No ale nie ulega watpliwosci, ze to jedyna ryba, ktora mogla tak mocno uszkodzic gurami. Mozliwe, ze do tej pory byl spokojny bo jeszcze nie osiagnal "tego" wieku. A teraz jako dojzaly osobnik w pelni sil pokazuje "rogi". Mozliwe, ze twoje akwa staje sie dla niego zbyt male..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takiego Glonpaskuda ze jak mrożony pokarm opadł na dno to żadna ryba go nie zjadła, atakował wszystko co sie rusza, nie raz widziałem ja k pływa na guraminie... ale nigdy w sumie nic złego sie nie stało, dostawał swoją porcje w nocy i był spoko...a teraz mam takiego 6cm i też nie wróże dobrze,,, jak znajdzie coś na dnie to nie dopuści innej ryby, ale ten to chociaż się troche boi ruchu w pokoju, a moje brzanki miałem ich z 7 nie robiły żle ani skalarą ani gurami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...