Jump to content

co obgryzło gurami??!


marvelx
 Share

Recommended Posts

budzę się rano, zapalam światło w akwa i oczom nie wierze... mój górami ma obgryzione płetwy i rozwalony prawie cały bok... chciałbym tylko dojść do tego która rybka jest sprawcą... obsadę mam taką jaką widać, pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

Guest pawelhodowca

Mi podgryzała brzanka.

Podgryza płetwy rybom z długimi płetwami (np.: skalary, welonki) a jeśli masz skalary to nie powinna atakować gurami, a pozatym masz je w stadzie...to nie powinna też podgryzać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Brzanki nie sa w stanie rozpruc ciala ryby. Moga owszem podgryzac ogony, nadszarpywac pletwy itp ale nie dadza rady zrobic innej rybie takiej krzywdy. Poza tym w nocy sa malo aktywne i glownie spia schowane po krzakach. Znalazlam cos takiego o glonojadzie syjamskim:

W dorosłym wieku ryby potrafią przysysać się do gatunków o dużej powierzchni ciała (paletka, skalar) i zeskrobywać z ich ciała śluz. Prowadzi to często do uszkodzeń skóry ryb.

Czy ten gurami nie jest podobny kolorystycznie do twojego syjamskiego?
Link to comment
Share on other sites

glonojad jest tylko jeden syjamski

A pewnie chodzi ci or zbrojniki - takie czarne - to nie są glonojady

Heh fakt glonojad a zbrojnik ekhm - pomieszalam :P No ale nie ulega watpliwosci, ze to jedyna ryba, ktora mogla tak mocno uszkodzic gurami. Mozliwe, ze do tej pory byl spokojny bo jeszcze nie osiagnal "tego" wieku. A teraz jako dojzaly osobnik w pelni sil pokazuje "rogi". Mozliwe, ze twoje akwa staje sie dla niego zbyt male..
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś miałem takiego Glonpaskuda ze jak mrożony pokarm opadł na dno to żadna ryba go nie zjadła, atakował wszystko co sie rusza, nie raz widziałem ja k pływa na guraminie... ale nigdy w sumie nic złego sie nie stało, dostawał swoją porcje w nocy i był spoko...a teraz mam takiego 6cm i też nie wróże dobrze,,, jak znajdzie coś na dnie to nie dopuści innej ryby, ale ten to chociaż się troche boi ruchu w pokoju, a moje brzanki miałem ich z 7 nie robiły żle ani skalarą ani gurami

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...