Skocz do zawartości

Pielęgnice Kakadu


Kris_Gorzow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie mam akwa 240 litrow i mam mieszane gatunki ryb. U nie ktorych w opisach widze, ze trzymaja "Kakadu" z takimi rybami jak Neony. Ja mam takie ryby jakie widac w opisie. I tu jest wlasnie pytanie. Czy Pielęgnica Kakadu może byc w akwarium z moimi rybami? Nie chce zeby mi dym zrobila i zameczyla to co mam w akwa. Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do tematu: czyli mam rozumieć, że Kakadu (czy ogólnie któreś z pielęgnicowatcyh podobnych) trzeba trzymać po kilka sztuk, tzn. samiec + powiedzmy 3-4 samice, żeby nie ruszały innych? A co w przypadku, gdy mamy 2-3 samce? Często kupuje się ryby młode i nie da się odróżnić płci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pielęgnic trzyma się właśnie przez agresywność samców w haremach. Podczas tarła gdy np jest 1+1 to samiec może nawet zabić samicę dlatego samic na 1 samca powinno być np. 3, a gdy mówimy o 2 samcach to może się zdarzyć tak że się podzielą akwarium o ile jest odpowiednich rozmiarów, ale może być tak że samiec za swoje terytorium przyjmie np cały zbiornik, wtedy drugi samiec ciągle dostaje, ma poobgryzane płetwy, rany a co za tym idzie zaraz jakaś pleśniawka się przyplątuje. To jest bardzo podobna sytuacja jak i u bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojego skladu w akwa to moze sie wydawac ze jest tego sporo ale nie widac w akwarium ze jest tyle ryb. 2 danio napewno oddam. Niby tyle ryb ale wydaje sie pusto. One wszystki sa w sumie male 3-5 cm oprocz Labeo jednego ma on 12 cm ;d A nad Kakadu sie zastanowie. W Gorzowie jest ciezko jakies ryby egzotyczne dostac :( wiekszosc sklepow mam standardy typu Mieczyk, Bocje, Brzanki, Molinezje, Neony, Bojowniki czy Rozbory Klinowe. A ja chce w akwa cos nie powtarzalnego ale to musial bym pojechac do Szczecina tam sa ryby ktore bym chcial :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gorzowie jest ciezko jakies ryby egzotyczne dostac :( wiekszosc sklepow mam standardy typu Mieczyk, Bocje, Brzanki, Molinezje, Neony, Bojowniki czy Rozbory Klinowe. A ja chce w akwa cos nie powtarzalnego ale to musial bym pojechac do Szczecina tam sa ryby ktore bym chcial

Gorzów to przecież spore miasto i nie wiem czemu jest problem z wyborem ryb... W moim miasteczku (jest małe, ok. 5 tys. mieszkańców) jest jeden sklep akwa, który właśnie dzisiaj odwiedziłem i muszę Ci powiedzieć, że po rozmowie ze sprzedawcą dostałem informację, że co bym nie chciał, to w ciągu tyg. sprowadzi. Na wyposażeniu jest 9 zbiorników i m.in. oglądałem dzisiaj młode Kakadu i jakieś pyszczaki, ktorymi też jestem zainsteresowany, może porozmawiaj ze sprzedawcą, to coś sprowadzi dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...