Skocz do zawartości

listki tylko na górze roślin


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, ostatnio byłem w akwarystycznym i powiedziałem że mam za mało NO3 i PO4. Zalecili mi wpuszczanie środka "Planta Gainer pro macro" narazie kupiłem najmniejszą buteleczkę żeby sprawdzić czy zadziała. Powiem tak:

 

wpuściłem preparat do akwarium wczoraj i dziś sprawdziłem czy coś się zmieniło i NO3 wzrosło do jakiś 10ml/l PO4 nie zauważyłem żadnych zmian, może za mało czasu upłynęło. Jak myślicie? I ogólnie powiedźcie mi co sądzicie o nawozach tej firmy bo ja szczerze mówiąc nie bardzo się w tym orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie sprawdziłem i nie zauważyłem żeby wzrosło PO4

 

 

 

---EDIT----

 

 

Kupiłem ostatnio test PH i CO2 firmy JBL nie rozumiem do końca zasady działania tego, bez wątpienia ktoś nad tym sporo myślał. W każdym razie chciałem się dowiedzieć jakie ph powinna mieć woda w akwarium oraz jaki poziom CO2. U mnie jest na pewno za wysokie ale nie wiem jak bardzo. PH jest ponad 7,6 i CO2 (KH??) ponad 16

 

 

ps. Przyciąłem te roślinki tak jak mówiliście ;):oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dalej jest nie tak z moim akwarium, dolewam te wszystkie specyfiki a odczyny są cały czas takie same.

 

Po za tym, może mi ktoś w prosty sposób wytłumaczyć jakim cudem ten tester JBL ma mi powiedzieć czy mam akurat za małe czy za duże ph a nie akurat co2 skoro dla jednego i drugiego jest ta sama skala i ten sam pojemniczek? No ja tego naprawdę nie kapuje.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moją rosliną. liscie zaczeły tak jakby płowieć w środku i dziurawić się tak jak by sie wycierały od środka co to oznacza ??? no i na końcach liści sa takie długie siwo czarne glony nitki(kosmówka).

Więcej informacji o akwarium,oświetlenie -jakie świetlówki,barwa i widmo--,litraż,nawożenie,parametry wody. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...