Skocz do zawartości

listki tylko na górze roślin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam roślinkę która ma małe wymagania i zauważyłem że bardzo ładnie rośnie do góry, wypuszcza nowe liście i nowe pędy jednak te liście które są trochę starsze, obumierają i odpadają. Roślinka trochę słabo wygląda jak na górze jest ładna, a na dole łysa. Od czego to może być? Zbiornik 240-230l bimbrownia(2l roztworu) nawóz kulki JBL 7 Kugeln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło to 2x30W w takich grubych świetlówkach Power-Glo( T8 ) w takim fioletowym opakowaniu i na razie 1x24W (T5). Z roślin to mam roślinkę, która wygląda jak trawa, można z niej zrobić trawnik i rośnie bardzo łanie u mnie. Oprócz tego mam jeszcze parę innych roślin które rosną w miarę dobrze, nie widzę żeby jakoś marniały. Nazwy nie nam ale jak chcesz mogę porobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak dodam jeszcze 24W to już kompletnie nie będę miał gdzie upchać nawet pół świetlówki :/ Ale myślisz że te 24W zrobią taką dużą różnicę, że rośliny nagle stwierdzą że mają dostatecznie dużo światła i zaczną poprawnie rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak dodam jeszcze 24W to już kompletnie nie będę miał gdzie upchać nawet pół świetlówki :/ Ale myślisz że te 24W zrobią taką dużą różnicę, że rośliny nagle stwierdzą że mają dostatecznie dużo światła i zaczną poprawnie rosnąć?

Uważam, że jeśli tylko zwiększysz oświetlenie rotala będzie całkiem inaczej rosnąć.Zrób tak aby zbliżyć się do 0,5W/L.Gwarantuję ci,że roślinki odżyją,a jeszcze jak dobierzesz odpowiednią barwę światła do prawidłowego przebiegu procesu fotosyntezy i jeszcze wzmocnisz to wszystko nawożeniem macro i micro sam się zdziwisz z efektów swojej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rotali potrzebuje mocnego oświetlenie najlepiej 1 w na litr ale spokojnie dla rotundifoli starczy 0,50 w na l.

Pozwolę się z tym nie zgodzić. Rotundifolia/indica i green rosną bardzo dobrze przy 0,4-0,5W/l.

 

Do matiusa: nie myślałeś, zeby tą rotalę trochę już skrócić? Napisz coś więcej proszę o akwarium (nawozy, CO2, podłoże, parametry wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rotali potrzebuje mocnego oświetlenie najlepiej 1 w na litr ale spokojnie dla rotundifoli starczy 0,50 w na l.

Pozwolę się z tym nie zgodzić. Rotundifolia/indica i green rosną bardzo dobrze przy 0,4-0,5W/l.

 

Do matiusa: nie myślałeś, zeby tą rotalę trochę już skrócić? Napisz coś więcej proszę o akwarium (nawozy, CO2, podłoże, parametry wody).

Potwierdzam. Brak liści u dołu rośliny może być wynikiem złych warunków rośliny, w których wcześniej rosła i roślina je zrzuciła. Twoje rotale nadają się już do ścięcia. Można je zagęszczać poprzez dosadzenie. Jak przycinać rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to miałem nadzieję że ta rotala będzie moją roślinką która zarośnie tył akwarium od dołu aż po górę :| I dla tego właśnie jej nie przycinam. Jeśli chodzi o nawożenie to tak:

-bimbrownia jak wcześniej napisałem 2L roztworu.

-Kulki do podłoża "JBL 7 Kugeln" cokolwiek to oznacza :| Chodzi o coś takiego coś takiego http://allegro.pl/item1170907669_jbl_20 ... czasu.html

-Nawóz w płynie Planta Gainer Classic Takie coś http://allegro.pl/item1149929169_nawoz_ ... szawa.html

 

I to by było na tyle, nic więcej nie dodaję, po za podmianą wody w każdy weekend jakieś 1/4 wody w zbiorniku (to zależy jak wyjdzie bo akurat oczyszczam dno wtedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost przy jednoczesnym opadaniu starszych liści to na 99% wynik niedoboru pierwiastków mobilnych, czyli azotu, fosforu, potasu i magnezu. Oczywiście niekoniecznie wszystkich. Na 50% obstawiam niedobory potasu, szczególnie jeśli używasz PG classic. Dołożyłbym np. Aquapotas Aquabotanique - lub jeśli wolisz zabawę, to suche sole - i IMHO po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...