Jump to content

akwarium 112l 80x35x40


Recommended Posts

wewnętrzny też da radę jak dobrze dobierzesz

ale będziesz musiał go ukryć (a mały nie będzie), zajmuje miejsce w akwa i do obsługi musisz zdejmować pokrywę (taka mała przeszkoda ale mnie denerwuje)

FZN3 lub minikani 120 (6W)

nie kupuj chińszczyzny chociażby ze względu na podwójne zapotrzebowanie na prąd o jakości nie wspomnę i braku części przy awarii

Link to comment
Share on other sites

Uważam że niezbędne minimum z filtrów wewnętrznych do około 100 litrów to coś w stylu BIO-FS 100. Duży, panelowy z miejscem na grzałkę i trzema niewielkimi koszykami na wkłady (około 500-600ml), ale zawsze to coś. Jak go podczepisz do bocznej prawej szyby jak najbliżej tylnej, to nawet nie będzie tak się rzucał w oczy.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej uzbieraj i kup porządny kubełek, bo potem będą pytania czemu mam glony itp. ktoś kiedyś napisał, że akwarystyka jest dla cierpliwych lepiej poczekać, dozbierać PLN i kupić coś z głową co wystarczy na długi czas. Na allegro możesz się też rozglądnąć.

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj że nie każdego stać na dobry sprzęt, zresztą najwięcej i tak zależy od człowieka, jak miałem 15lat w domu stało 380 litrowe akwarium w stalowych ramach, filtr tzw. szklana fajka na brzęczyk i dwie lampy tzw. kurnikówki lub promieniówki. Jak sobie przypomnę ile wiader z ojcem nosiłem to do dziś się zastanawiam czemu nie mam dłoni na wysokości kostek :P a glonów nie było.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...