Skocz do zawartości

czy to glony?


fafik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam 100l

No 2 - 0,9

PH- 8

 

od kilku dni walczę z No 2 nie mogę zbić dziś znowu zdechł neonek a na korzeniu zauważyłem taki nalot, podmianę robię tylko osmozą oczywiście z odżywką, na dodatek moczarka kanadyjska rośnie jak oszalała a le przy dnie robi się blado żółta a ponikło brązowieje czy mam problem z glonami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody weszło 80 l

No2 dziś zaskakująco 0,3 ml/l

PH- 7,5

obsada 3 glonojady ( jeden zbrojnik 2 weloniaste) 3 kirysy panda 5 danio 6 głupików 11 neonów 1 bojownik 10 molinezji

 

moczarka kanadyjska, rota la, żabienica wielka, nurzaniec spiralny, ponikło, limnofilia różno listna, ludwiga, vallisneria giganteria

sprzęt mini kani 120, napowietrz-acz 5W grzałka aqua el 100W

chemii nie leje oprócz odżywki do osmozy

 

mam zbiornik juz ponad 3 tyg zakładając lałem pół na pół osmozę z kranówka i dolewałem sera bio nitrivec ale już nie leję poniewaz mam tylko osmozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dodatek zauważyłem że żabienica wielka na starych liściach ma plamy lekko brązowe a młode sadzonki które sobie pływają mają bardziej wyraźne ale to chyba normalne ale nurzaniec ma dziurki lekkie i lście po bokach do nasady brązowieją a ludwiga ma dziurki jak by od szpilki no i ponikło ma niektóre igiełki brązowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ,bo się troszeczkę pogubiłem:

Podaj więcej informacji na temat akwarium temperaturę wody,czas oświetlania,oświetlenie,barwa świetlówek i jeszcze raz wszystkie parametry wody tj:

NO2,NO3,PO4,NH3,Fe

Wcześniej było pisane,że NO2 wynosi 0,3 to zawsze musi być 0,00.

NO3 możesz mieć tak 10-25

To ,że twoja żabienica ma brązowe cętki ,to normalne przy tym gatunku,bo po prostu taki występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura 26 C

oświetlenie 10 godz tj od 10 do 20

2 świetlówki jedna PHILIPS 18W druga standard aqael

No2 0,3 ( czy da się zbić tą wartość kiedy osmoza którą leje ma tyle)

Ph- 7,5

 

oki żabienica ma a co z nurzańcem lna dodatek wyszły takie 2 mm kreski w poprzek listków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plant co2 te gotowe butelki po 1000 ml dostępne w sklepach

zaczynam dopiero tak że pomału pomału dojdę do normalnego zestawu ale wydaje mi się że to jest tez dobre ale tylko mi się wydaje

Wiadomo ,że oryginalnej butli wysokociśnieniowej z całym osprzętem nic nie zastąpi,ale to zawsze coś na początek.Ja używam bimbrowni i nie narzekam.

Odpowiedz na moje pytanie,jakiej firmy używasz testy,bo nie chce mi się wierzyć,że masz po tylu próbach NO2 --wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...