Skocz do zawartości

240l Ameryka Ramirezy


Monia.kl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nową forumowiczką potrzebuję porady co do obsady. planuję zakupić akwarium 240l. Chciałabym mieć taką niby Amazonke a raczej Ameryke Południową. Aktualnie mam akwa 60l i posiadam:

- 2 ramirezy (niestety oba okazały się samcami chcę dokupić 2 samiczki - czy to dobry pomysł trzymać dwie pary? samce żyją w zgodzie czasem troche sie poganiają ale ogólnie nie są wobec siebie zbyt agresywne)

- 12 x neon czerwony - dokupię jeszcze z 5

- otosek - chcę dokupić jeszcze 3

- 4 x kirysek pstry (w tym 2 albino)

- 4 x kirysek spiżowy

- 2 x glonojad syjamski gold - prosze nie krzyczeć,to był pierwszy zakup jeszcze nic o rybkach nie wiedziałam myślałam że sprzedawca sie zna i mi dobrze doradzi, myliłam się...

- 2 x kosiarka (były 4 le 2 zdechły zaraz po zakupieniu. Kupiłam je tydzień temu jak już wiedziałam że zmienie akwa na większe, wiem że kosiarka to azja ale miałam kłopoty z nitkami teraz jest już prawie ok.) chcę jeszcze 2 lub 4 ile proponujecie do takiego akwa?

 

Szukam jakiś rybek towarzyszących, zastanawiam się nad bystrzykiem barwnym tak z 8 szt co o tym sądzicie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz dokupić 2 samiczki ramirezy :) myślę, że kosiarki 2 wystarczą. Drewniak wedle Twojego uznania. A jeśli chodzi o inne ryby towarzyszące to bystrzyk może być możesz kupic kilka barwnych i kilka np. czerwonych ale także Sprawdziłaby się również molinezja bądź gurami dwuplamisty( ale czasem bywa tak ze gurami się podgryzają). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz:) ale kosierki musze mieć 4 - duża ilość gloów nitkowatych no i to ryba stadna i wydaje mi sie że 4 to minimum.

a czy mogłabym jeszcze ze 4 kiryski sterby do tego czy już mam za dużo tych kiryów. Kocham kiryski i najchętniej miałabym każdy gatunek...

Kosiarek minimum 6 szt. ale nie wiem po co Ci one jeżeli będziesz miała otoski. Po za tym nie rozumiem jednego. Napisałaś otosek i że dokupisz 3 szt. Czyli masz na razie 1 szt. i zamierzasz 3 dokupić :?: jeżeli tak to 4 szt. to za mało musi być minimum 6. Po za tym w takim litrażu to śmiało możesz mieć powyżej 10 szt. ;)

Jeżeli chodzi o kiryski to najlepiej jak najwięcej sztuk bo to ryby stadne ale jednego gatunku. Zdecyduj się na jeden gatunek najlepiej Sterby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. ograniczałam sie tak do 4 kosiarek i 4 otosków bo myślałam że będę mieć za dużo tych ryb.

kupię 6 kosiarek i 6 otosków

kosiarki są na glony nitkowate bo otosek tego nie rusza

kiryski to moje ulubionne rybki i ich nie oddam ewentualnie dokupię jeszcze po 2 z tych co mam

a bystrzyków barwnych ile powinnam mieć 8szt czy więcej moge??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam że mam kiryski pstre i spiżowe po 4 sztuki

dokupię jeszcze po dwa i myślę że starczy

bystrzyka barwnego jak uda mi się zdobyć to kupię max 12 szt

bo wydaje mi się że jest dość duży.

dzisiaj miałam mieć samiczki ramireza ale niestety w pobliskim zoologu nie

udało im się zdobyć... obawiam się że z bystrzykiem też będzie ciężko

na razie w przyszłym tygodniu:

4 kosiarki

i 5 otosków

i z 8 neonków dostane na 100%

 

tak za dwa tygodnie powinnam mieć akwa przygotowane

a gdzieś za 4 wpuszczę rybcie do tej pory będą w małym akwa

ale chyba nic im się nie stanie. Ale tłoczno będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...