Jump to content

grzałka


Recommended Posts

Sprawdź czy się włącza powinna świecić pomarańczowa dioda.Tylko żeby było ciemno w akwa bo ona znowu tak jasno nie świeci.Jeśli działa to sprawdź termometr.Ta grzałka musi wystarczyć!!!Zresztą sprawdź temp. w domu bo chyba masz więcej niż 19st.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w domu masz 20-22 st.C, to a grzałką o mocy 50 W powinieneś już mieć wymaganą przez Ciebie temperaturę 27 st.C (więcej z niej raczej nie wyciśniesz). Ale skoro masz w tej chwili w akwa 19 st.C, to albo grzałka jest zepsuta, albo termometr. Przypuszczam, że masz grzałkę z możliwością regulacji mocy i próbowałeś ją regulować?

EDIT

A sprawdzałeś grzałkę? Wyjmij ją i trzymając ją gołą ręką podłącz na chwile do prądu. Jeżeli po chwili zrobi się ciepła, to działa. Oznaczać to będzie, że prawdopodobnie masz zepsuty termometr.

Prosze edytowac posty

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zwykły wewnętrzny. Jednak niezależnie od tego jaki on będzie zawsze dobrze jest porównać jego wskazania z innym już sprawdzonym termometrem. Zdarzyło mi się kiedyś, że nowy termometr miał odchylenie ponad 10 st.!!! :o

Link to comment
Share on other sites

No to jeżeli masz prętniki i w akwarium jest naprawdę 19 st.C to współczuję tym rybkom :shock:

 

EDIT:

 

Sprawdź jak najszybciej czy masz zepsuty termometr czy raczej grzałkę. Jeżeli to grzałka, to jak najszybciej wymień ją na sprawną :!:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli grzałka grzeje, w domu masz te 20-22 st., akwarium jest przykryte, to w takim razie termometr może wskazywać błędną temperaturę. Porównaj jego wskazania ze wskazaniami jakiegoś innego termometru. Nie musisz mierzyć temperatury wody; moze to być równie dobrze temperatura powietrza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bym się wcale nie zdziwiła jak by z tą grzałką było coś nie tak. Miałam kupione grzałkę z termostatem 150 W na 80 litrów wody i nie ogrzewała wody. Temp. wody była 22 stopnie. A miałam ustawione na 30 stopni. Wymieniłam na inną i to samo. Teraz mam zwykłe grzałki których już nie ma w sprzedaży i one non stop grzeją swoją temperaturą i mam w akwarium 28 stopni.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...