Skocz do zawartości

grzałka


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w domu masz 20-22 st.C, to a grzałką o mocy 50 W powinieneś już mieć wymaganą przez Ciebie temperaturę 27 st.C (więcej z niej raczej nie wyciśniesz). Ale skoro masz w tej chwili w akwa 19 st.C, to albo grzałka jest zepsuta, albo termometr. Przypuszczam, że masz grzałkę z możliwością regulacji mocy i próbowałeś ją regulować?

EDIT

A sprawdzałeś grzałkę? Wyjmij ją i trzymając ją gołą ręką podłącz na chwile do prądu. Jeżeli po chwili zrobi się ciepła, to działa. Oznaczać to będzie, że prawdopodobnie masz zepsuty termometr.

Prosze edytowac posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grzałka grzeje, w domu masz te 20-22 st., akwarium jest przykryte, to w takim razie termometr może wskazywać błędną temperaturę. Porównaj jego wskazania ze wskazaniami jakiegoś innego termometru. Nie musisz mierzyć temperatury wody; moze to być równie dobrze temperatura powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym się wcale nie zdziwiła jak by z tą grzałką było coś nie tak. Miałam kupione grzałkę z termostatem 150 W na 80 litrów wody i nie ogrzewała wody. Temp. wody była 22 stopnie. A miałam ustawione na 30 stopni. Wymieniłam na inną i to samo. Teraz mam zwykłe grzałki których już nie ma w sprzedaży i one non stop grzeją swoją temperaturą i mam w akwarium 28 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...