Skocz do zawartości

[160l] Dojrzewające


Rekomendowane odpowiedzi

Masz bardzo ładne tło.Ja dodał bym jeszcze więcej roślin i troszeczkę więcej ładniejszych korzeni,tak aby były przejściem tła w real.

setno w w tym żeby tego tła całkiem nie zakryć. Poczekamy chwile i zobaczymy co z tych roślin wyrośnie i jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

właśnie wczoraj pozbyłem się tła strukturalnego ,którego nie polecam nikomu. Może to ładnie wygląda ale ryby wpływające za nie doprowadzały mnie do szału pomimo tego ,że poświęcałem mnóstwo czasu na zabezpieczenie boków siatką. W dodatku z tyłu syf i cyrkulacja wody na pewno nie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo przypuszczam, że połowa uroku akwarium to było to tło....ale możesz je przecież różnie dobrze ustawić za tylną szybą...i jeśli zadbasz o to by światło nie padało między szybę a tło (czyli czymś od góry zasłonisz szczeliny, to powinno być ok. Ja mam w swoim akwa trójwymiarowe tło z kory (które sama robiłam) i też nie wygląda wcale źle z zewnątrz. A oczywiście nie ma z nim takiego problemu jak opisałeś-wpływanie rybek.

 

Zastanawia mnie jeszcze czemu planując tyle rybek korzystających z dna wybrałeś tak nie fortunnie podłoże.. za gruboziarniste moim zdaniem. Pielęgniczki lubią kopać dołki w piasku-dla młodych, kiryski wyszukują w dnie resztek pokarmu...i pięknie to wygląda jak wsadzają swoje wścibskie noski całe w piach... zbrojniki również łatwiej sobie radzą z kopaniem kryjówek w drobnym podłożu (np.jak planują wykopać norkę pod korzeniem.

 

 

ps...i czy to podłoże to nie jest przypadkiem żwir marmurkowy??-zbyt ostry i dodatkowo zatwardzający wodę..co Twojej obsadzie się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można ten błąd z podłożem jakoś zniwelować ze względu na kakadu? wykluczam całościową wymianę ale może jest jakiś sposób ,który zapewni im komfort w jakiś minimalny sposób? Przyznam szczerze ,że zostałem wprowadzony w maliny i to też potwierdziłem jakimś nie fortunnym postem:/

 

a co do tła to uwierz mi droga koleżanko spać nie mogłem przez wpływające ryby:) spędziłem długi czas na zabezpieczeniu każdej z krawędzi. Tło może postawie z tyłu ale teraz jest też więcej miejsca dla ryb i roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...