Skocz do zawartości

54 litry pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

kupuję akwa 54 litry. już raz pytałam o wymiary itp. polecano mi 120 litrów ale nie mam tyle miejsca w pokoju :cry: . może ktoś udzielił by mi rad jak akwa założyć jak pielęgnować no i jakie ryby :?:

sama myślałam albo o całym neonkowym albo o skalarach ale sama nie wiem.

jak ktoś jest w temacie to może mi jeszcze powiedzieć coś o podłożu, wodzie, filtrach ,grzałkach no i reszcie wyposażenia

chętnie też przyjmę sugestie na temat rybek do tego akwarium ;):!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Filtr- najlepiej jakąś kaskadę np. Fzn 2, aby zamontować kaskadę musisz trochę przyciąć pokrywę ;) Filtr musi chodzić non-stop 24/7

2. Grzałka z termostatem 50w

3. Oświetlenie- musisz się zdecydować czy zostawiasz standardowe te co będzie w pokrywie i hodujesz nie wymagające rośliny czy też modernizujesz pokrywę i hodujesz wymagające rośliny ;)

4. Podłoże- ciemny bazalt, granulacja 1-3 mm

5. Parametry- musisz zakupić testy do mierzenia m. in. na No2, No3, ph i gh. Najlepiej kropelkowe nie paski. Po zalaniu akwarium odczekujesz okres dojrzewania wody min. 2 tygodnie. Parametry mierzysz dość często (głównie no2 i no3).

Jeśli okres dojrzewania minie (no2 będzie wynosić 0 a no3 w granicach od 0 do ok. 30) możesz wpuszczać ryby.

6. Rośliny- to zależy już od oświetlenia.

7. Obsada- skalary nie nadają się do 54l. Za małe akwarium. Ja proponuję taką obsadę:

10x neon innesa

5x otosek

1+1x ramireza lub 1+2x prętnik kałowaty lub 1+2x bojownik

8. Inne wyposażenie:

a) odmulacz- co tydzień odmulasz nim dno i podmieniasz 1/4 wodę w akwarium (nowo wlewana woda musi być odstana min

24 h), aby no2 i no3 było na właściwym poziomie.

b) termometr- musisz wiedzieć jaka jest temperatura w akwarium.

c) czyścik magnetyczny do szyb lub skrobak- nie jest on wymagany ale jeśli będziesz mieć 'nawał" glonów na szybach takie urządzenia są bardzo przydatne.

 

Jako dekorację możesz dać kokos, korzeń, lawę, kamienie 9lecz nie wapienie, bo będą ci zatwardzać wodę) itd. Przed włożeniem do akwarium wyparzasz je. nie wkładamy jednak żadnych muszli, sztucznych roślin ani kolorowych żwirków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...