Jump to content

Choroba Trofeusuf

Recommended Posts

Jaka, wielkość zbiornika, obsada, parametry wody.

Już przeczytałem twój inny wątek, więc co do wielkości zbiornika nie musisz odpowiadać, bo wiesz że na tropheusy to dużo za mało,więc w akwarium nic nie jest ok. Musisz je oddać - sprzedać, ale nikt nie kupi ci chorych ryb więc musisz je wyleczyć. Więc podaj parametry wody, czy zauważyłeś jakieś oznaki choroby ?

woda tydzien temu była wymieniona temperatura 27 stopni być może zbiornik jest mały ale z dnia na dzień zachorowały .objawy są takie że śpią na samym dnie.We wcześniejszym poście syn trochę przesadził z tą ich wielkosćią one mają może po jakieś 7 centymetrów.

Wody nigdy się nie wymienia całej podmienia co tydzień 30 % . Wymiana wody niszczy całą równowagę biologiczną w zbiorniku. Jeśli ci zależy na tych rybach to musisz kupić testy i to jak najszybciej. Tropheusy nie są tanie 40- 50 zł za rybkę.

Testy to testy. Badają parametry wody np poziom trującego amoniaku w wodzie, myślę że właśnie to jest przyczyną zdychania ryb, aczkolwiek mogę się mylić może masz za miękką wodę za niskie lub za wysokie ph. W twoim przypadku jestem praktycznie pewien że ryby nie są na nic chore, tylko się trują, własnym moczem. Pyszczaki nie należą do czyściochów, ani ryb łatwych w hodowli, potrzebują odpowiednio przygotowanej wody to nie gupiki, potrzebują podwójnej filtracji, odpowiedniego pH, GH,odpowiedniego zbiornika.

Share

• Create New...