Skocz do zawartości

Zdechnięte Molinezje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam właśnie pytanie co do tych rybek Molinezji, a więc z dnia na dzień wymarły mi 2 Molinezje samiec a po czym na drugi dzień samica w ciąży a miałem te rybki już ponad miesiąc i myśle że były odpowiednio zaklimatyzowane, więc szukam powodu a raczej rady co mogło być skutkiem owego wymarcia mi tych 2 rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 60L

Bocja x4

Prętnik x1

Sumik Syjamski x2

Guramin x2

Filtr aQua szut mini 280

Napowietrzacz Elite 800

Oraz pare roślinek

Temp. 25-26 C

 

Objawów żadnych na nich nie było chociaż na Bocjach pojawiły się takie białe glony takie jak na szybach od środka zazwyczaj się robią nie wiem z kąd im się to wzieło ale im nic niema i schodzi im to tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę sam taką sobie dobrałem poprostu kupiłem to co mi się podobało możliwie że i źle.

Ryby są 4-6cm.

Testów nie posiadam.

Podmiana wody była tydzień temu.

Akwarium mam około 1,5 miesiąca

Oto zdjęcie bocji ale niestety nie wyraźne ponieważ bardzo żywo pływa.

 

[attachment=0]PICT0815.JPG[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widać na rym zdjęciu ale po twoim opisie wnioskuje, że mają grzybicę. Nie jest to niebezpieczna choroba, ale jednak jest. Molinezje to niby wytrzymałe ryby szybciej padła by pewnie reszta obsady niż one. Więc może chore je kupiłeś. Poczytaj o rybach które masz, praktycznie żadna się nie nadaje do twego litrażu. A co do grzybicy to sera mycopur, ci pomoże. Więcej bez testów nie mogę ci powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że i chore je kupiłem ale samice kupiłem na samym początku a samca zaledwie tydzień temu więc w jednym czasie wątpie by sie zaraziły chyba że w mym akwarium. Więc jutro do akwarystycznego po ser lece. A ta grzybica to z kąd się mogła wziąść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...