Skocz do zawartości

Nowe akwa 450 l a glony POMOCY!!! :(


cristopor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od dwoch tygodni jestem posiadaczem akwa 450 l.

w tej chwili szyba pokryta jest zielenicami a rosliny glonami nitkowatymi>

Akwarium mam od fachowca i mowil abym sie nie przejmowal bo to swieze akwa i musze uzbroic sie w cierpliwosc.

Wypsazenie zbiornika

3 belki oswietleniowe o mocy 108 watt kazda czyli lacznie 0.72 watt na litr swieca sie 10 godzin

filtr kubelkowy Eheim professional 3e

grzalka sera 200 watt

podloze filtus floran

butla CO2 5 babelkow na sekunde

nawozenie

mikro, azotany, fosforany i potas

 

Czy prawda jest to ze tak zawsze jest przy starcie zbiornika?

z nawozami nie przesadzam ,poniewaz mam dokladnie wyliczone ille dziennie ml kazdego z nawozow a poza tym to swiezy zbiornik wiec tam duzo tego nie ma...

Pomozcie mi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz światło, czesto podmieniaj wode i nawoź tylko potasem i CO2 dopóki glony nie ustaną. Ew. mozesz wpuścić jakieś zwierzaki do czyszczania. Przez pierwszy miesiąc w akwarium tak silnie nawożonym nie powinno sie az tyle nawoźić i palić światła. Zbadac fosforany i zobacz. Jak bedzie wysoki poziom zmniejszaj np wkładem do filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zacząć od krótszego czasu świecenia np od 6h i co tydzień godzinkę więcej, do docelowych np. 10h. Nawożenie tak jak daniel napisał tylko potas + co2. Rośliny muszą się zaaklimatyzować, przyjąć i przystosować do nowych warunków. Tak więc dużo światła + nawozy, których rośliny na razie nie wykorzystują i masz wysyp glonów.

Natomiast nie zgodzę się z danielem - nie wpuszczaj żadnych ryb, w celu walki z glonami bo to nic nie da, zwłaszcza, że zbiornik jest jeszcze nie dojrzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...