Skocz do zawartości

welony


Rekomendowane odpowiedzi

niedawno wrucilam z wakacji i zauwazylam ze jedna moja welonka ma grzbiecie ma mala gorke oraz przezroczysty patyczek przypominajacy osc wystajacy z niej pomyslalam ze to musiala miec od urodzenia bo rodzice kupili mi te rybke jak bylam na wakacjach ale po kilku dniach zauwazylam ze u innych welonow tez to sie pokazalo u jednego przy pletwie i na grzbiecie drugiegotez na grzbiecie te rybki sa mlode i nowo kupione prosze pomuzcie mi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,to ile Ty masz welonów w tym akwarium?!

 

Matko jedyna,co ja mam Ci powiedzieć? Hmmm,chyba prawdę.No dobrze od początku,bo wiemy najważniejsze,czyli litraż.Tak naprawdę reszta według mnie i tak nie ma już większego znaczenia.Maciupkie akwarium,jedna roślinka,jakiś zameczek czy coś...

Droga autorko,tych ryb w tym akwarium W OGÓLE nie powinno być.Zakładając,że masz 2 welony,nawet malutkie,one wymagają 120 litrowego akwarium,a Ty masz tylko 20 litrów.Nawet jeśli teraz są małe,to za chwilę będą duże.Welony dorastają do około 20cm.I są to ryby z dużą przemianą materii,czyli bardzo brudzą.

Najlepszą rzeczą,którą możesz zrobić to je jak najszybciej oddać.

I nie słuchaj sprzedawców,bo oni chcą sprzedać i mało ich obchodzi czy będą w wielkim baniaku,czy w szklance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym dobrze nie mam welonow od dzis lecz nie mieszkam w polsce tylko w szkocji i tutaj ich nie wydam + dostalam je w prezencie puki sa male moga zostac lecz nie o to mi chodzilo tylko same objawy to jest pierwszy taki przypadek jaki mam a kiedys mialam 15cm welony wiec wiem jakie duze moga urosnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Szwecji i nikt by mi tu nie sprzedał welonów do małego akwa.Nigdy.

W takim razie odwiedź dział chorób.Tam na pewno znajdziesz tematy o objawach i czego dotyczą.Więcej nie jestem w stanie Ci pomóc.Przykro mi.

 

Edit.:

Może nie masz w kompie polskich znaków,ale wielkie litery i znaki interpunkcyjne są w każdym.Zacznij ich używać,bo ciężko rozczytać to co piszesz (jednym ciągiem) i można coś źle zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Faktycznie masz mae akwarium, więc jak zwierzaki podrosną, kup im większy zbiornik. Z akwa wyciągnij ten porcelanowy zamek (może puszczać jakieś związki chemiczne do wody) i dodaj kilka roślin.

Jeśli chodzi o to białe, nitkowate coś, to popatrz w necie na zdjęcia w celu potwierdzenia mojej tezy, ale myślę, że może to być Lemaea.

Jest to skorupiak biały, nitkowaty, który wczepia się w rybę i pobiera z niej krew. Po kilku dniach składa jaja z których wylęgają się larwy. Pasożyt z ryby odpada i ginie a larwy żerują na jej skrzelach do osiągnięcia dorosłości. Niestety nie znam innego sposobu pozbycia się tego świństwa, niż mechaniczne wyciągnięcie z ryby pasożyta za pomocą pensety. Po takim zabiegu, na rybie pozostaną rany, więc do wody dodaj Baktopur Sery.

Jeśli boisz się wyciągnąć skorupiaka, kup Sera cyprinopur i dodawaj do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :D wlasnie wydostalam to z moich rybek szczypcami mam nadzieje ze im nic nie bedzie bo z zywych po kilku dniach zmienily sie w slabe przez to swinstwo x.x

 

PS. wyjelam zamek (w ostatnim akwarium wszystko mi zdychalo i to mozliwe ze tez przez to staralam sie pozbyc wszystkiego z tamtego)

a roslinki niedlugo bede miala dzieki za pomoc wszystkim :D :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...