Skocz do zawartości

[216] ogólne


mrowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis zbiornika

napowietrzanie:

od czasu do czasu na wieczór kurtyna powietrzna z brzęczyka

oświetlenie:

2x 30W T8 (teraz jedna 3000K i jedna 6400K), w pokrywie miejsce na dwie żarówki (tymczasowo nie używane)

filtracja:

Hanza 1400l/h, w środku gąbka->żwirek->gruba gąbka(+czasem węgiel)->wałki z ceramiki, czasami UV

technika CO2:

brak

gatunki i ilość ryb:

3x gurami

1x brzanka różowa(?)

8x mały zbrojnik (tymczasowo)

samiec i samica zbrojnika (duże)

30x neon inessa

rośliny:

nurzaniec, żabienica, limnofilia(?)

inne sprzęty:

grzałka 300W

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp:

na razie brak

parametry wody:

nie mierzone

podłoże

substrat Acti Aquaela, Agro substrate aqua szut, żwirek 2-4mm.

 

Zdjęcia

 

Przed restartem:

 

Dołączona grafika

 

Teraz:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystko narazie jest w fazie tworzenia, chciałbym dostać kilka rad:

1. Jakie tło? Najchętniej bym zostawił jak jest ale węże od filtra są widoczne zza szyby.

2. Która opcja była lepsza? Ścieżka z piasku przed restartem czy teraz dwukolorowe dno po restarcie?

3. Proszę o zidentyfikowanie tych roślin (pełne nazwy potrzebuje, szczególnie tej na L wysokiej i czy ta rybka czerwona to w ogóle brzanka i jaka dokładna nazwa)

4. Propozycje obsady (ja planuje neonki, gupiki, molinezje i mieczyki), boję się że moje spokojne gurami będą atakować neonki. Trochę mięska posmakowały w postaci narybku zbrojników.

5. Ogólne porady co zmienić, dołożyć lub wyjąć.

 

 

Przepraszam za jakość zdjęć, za to że akwa jeszcze w budowie. Jakby jakieś dane jeszcze były potrzebne to proszę pisać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp:

na razie brak, na początku jakiś uzdatniacz wody

Nie lejemy do akwarium żadnej chemii a już tym bardziej uzdatniaczy do wody. Woda musi odstać 24h i spokojnie możesz robić podmiankę. Tło to może czarne? Nie zostawiaj tak bez tła bo brzydko to wygląda. No i coś o Nurzańcu bo widzę, że go przyciąłeś?? Jeśli tak to niestety bardzo szybko liście zmarnieją. Nurzańca się nie przycina. Mi się bardzo podoba ta wersja ze ścieżką z piachu. W planach co do obsady widzę dużo żyworodnych rybek - gupik, molinezja, mieczyk - przy Gurami raczej się nie uchowają ale nie ma co ryzykować, w końcu ile można tego zjeść ;). A co to za Brzanka to nie wiem bo zdjęcie niewyraźne i daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ścieżka super wyglądała tylko taki zbrojnik raz machnął ogonem i wszystko w górze bylo;d to samo gurami. jeszcze na dodatek nie pomyślałem o oddzieleniu mechanicznym piachu od żwirku. W drugiej wersji to mialo być ale poprzestałem na samym żwirku. ciężko by było to ładnie zarobić na granicy piachu i żwirku żeby uzyskać delikatne przejście przy szybie. No i piach szybko zmieniał barwe na brązową przy powierzchni. Taki wystrój polecam jak ktoś ma małe rybki i troche czasu żeby o to dbać. Można też oddzielić roślinami (tak miałem robić ale brakło jakoś czasu).

 

Co do nurzańca to niestety zauważyłem:( ale muszę go przycinać bo po tygodniu już pływa po wodzie. Nie znacie jakiejś metody na to? Od początku tak miałem jak go tylko ze sklepu wziąłem.

 

Nalałem do akwa przy zakładaniu Biotopol z JBL wg zaleceń. Słyszałem że dobra firma to zaufałem;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tło najlepiej ciemne, np. czarne, brązowe, granatowe. ładnie też wyglądają jasne niebieskie:)

2. Ładniej wygląda ścieżka, chociaż więcej roboty:P

3. Na pewno Nurzaniec, reszty nie umiem rozpoznać...

4. A może by tak zrobić Azję samą? co do tej Brzanki, to jeśli to już Brzanka, to może Brzanka różowa? ale nic nie powiem konkretniej, bo zdjęcie niewyraźne jest troszkę...

5. Ogólnie wszystko musi jeszcze zarosnąć na to potrzeba czasu, ew. przydało by się więcej roślin, może jakiś mech na korzeniu/kokosie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więcej roślin, więcej roślin ;). Jakieś wysokie na tył. Termometr też schowaj gdzieś w tylnej części akwa. Widzę, że masz Kiryski na dnie i Zbrojnika. Czy ten żwirek nie jest ostry? Może byś zrobiła gdzieś małą plażę? ;) Kiryskom na pewno by się bardziej podobało niż na żwirku, pomyśl o tym. Kwestia tylko dobrego odgrodzenia piasku od żwirku aby się nie rozjechało wszystko, może jakaś siateczka, drewno...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko same zbrojniki z takich rybek, już od kilku lat śmigają po takim żwirku (granulacja i kształt) i nic im nie jest, bardziej boje się o tego nowego czarnego kamienia. Miałem już kiedyś coś a la plażę ale jestem zbyt pedantyczny aby móc to dalej mieć hehe - zdjęcie w 1. poście.

 

W zamierzeniu roślin ma być duuuużo więcej tylko nie mam gdzie kupić - u mnie w mieście tylko same nurzańce itd. Na aukcji kupiłem ostatnio glosie ale nie przetrwala transportu.

 

PS na tej focie to brzanka nie kirysek, tylko tak swiatło padło przy jej ustawieniu i się można pomylić;d zdjęcia dużo lepiej mi wychodzą za dnia chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgodnie z poradami dodałem trochę roślin:

 

Dołączona grafika

 

 

Akwarium z takimi zmianami (rośliny) jest już z 3 tygodnie. Wcześniej dokupiłem też 10 gupików (4 na 6) jednak 5 padło i nie wiem czemu, może przez ciąże bo w większości to samice. Teraz jest 3 samców na 2 samice. Co trochę się rozmnażają. Mam już kilka rybek wielkości 2 cm, zaczynają się robić kolorowe. Dodatkowo dziś zauważyłem świeży narybek gupika. W akwarium mam też świeże zbrojniki w sumie będzie ich ze 30-40 z tymi moimi starymi. Niektóre mają już po 3-4 cm i muszę je wydać. Młodych nie odławiam, powinny sobie poradzić a jak podrosną to pójdą do zoologa. Rozmnożyły mi się też ampularie, widziałem kilka ślimaczków wielkości 3-5mm.

Padła mi też brzanka z czego się ciesze bo zaczepiała ślimaki i inne stworzenia. Powód śmierci to chyba starość bo niedawno padła jej towarzyszka a były dosyć stare.

Akwarium jest troche zaniedbane bo rozpoczynam teraz studia i mam inne sprawy na głowie. Nie obraźcie się za te zielone kropki na szybie i zacieki. Dodatkowo prosiłbym o sposób na ich usunięcie (zielonych kropek). Odkąd dodałem oświetlenia do 100W rośliny poszły w górę jak szalone. Oprócz tego dostały też żelaza z tropicala dawkę na 2 tyg. Wiem że powinienem dodać potasu ale nigdzie go nie mogę dostać a nie chce wydawać dużych pieniędzy na nawozy uniwersalne. Kupiłem dziś sera florena i tu mam następne pytanie czy ma on potas? I jaki jest ogólnie jego skład? Ogólnie to chcę trochę zachamować rozrost roślin bo będę przyjeżdżał w najlepszym wypadku raz na tydzień a domownicy ograniczają się tylko do karmienia i pobieżnej kontroli.

 

Tu jest jeszcze trochę zdjęć. Prosiłbym o powód żółknięcia tej liściastej rośliny i tej trawki przy szybie. Doradźcie mi też jak dbać o nurzańca.

 

Zdjęcia z lampą wychodzą mi ostrzejsze jednak widać odbicia w szybie. Jakim parametrem aparatu można wyostrzyć zdjęcia bez lampy? Dodatkowo widać tu chorą limnofilie? Jak ją leczyć?

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcie przy zmienionym balansie bieli na światło ciepłe, lepsze takie czy te wcześniejsze?

Dołączona grafika

 

 

Zżółknięty liść:

Dołączona grafika

 

Mały zbrojnik i ta chora trawka,

Czy ta ampularia potrzebuje wapnia? Czy wszystko z nią ok?

Dołączona grafika

 

 

Mały gupik i zbliżenie na nurzańca:

Dołączona grafika

 

 

Żabienica:

Dołączona grafika

 

 

Wylęgarnia zbrojników i ich jedno duże dziecko:

Dołączona grafika

 

 

Lekko chora żabienica, czego jej brakuje?

Dołączona grafika

 

 

Następna chora roślina, pytanie jak wyżej, czemu chora? I dodatkowo czy mogłem założyć taką gąbkę na wlot filtra? Zapobiega ona wciąganiu narybku ale przepływ trochę się zmniejszył.

Dołączona grafika

 

 

I jeszcze otoczenie akwarium. Do zrobienia jest płyta maskująca tył szafki. Bimbrownia będzie musiała pójść w odstawkę i ogólnie muszę zrobić porządek.

http://img690.imageshack.us/img690/4650/imgp0201r.jpg

 

 

Edit:

Czy taki nawóz byłby dobry?

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 25860.html

 

Nie zależy mi na wielkim szybkim rozroście, chcę tylko żeby rośliny były ładne i żeby nie trzeba było ich często podcinać. Mogę wyłączyć CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...