Skocz do zawartości

Filtracja w akwarystyce morskiej


Morog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

planuje założyć pierwszą morszczyzne

i mam problem z filtracją

co włożyć do kubelka pod akwarium?

czy sprawdzi się ceramika?

czy żywa skała bez oświetlenia bedzie działać?

W solniczkach nie stosuje się filtrów kubełkowych, tylko filtry otwarte zwane sump'ami. Do sumpa wkładasz wszystko co potrzebujesz grzałka, odpieniacz, LR, glony, pompę, oświetlenie dla glonów. Może to być też tzw panel filtracyjny, jest to oddzielona przegrodą część akwarium, do której możesz wsadzić większość sprzętu tak jak do sumpa.

 

Nie chce niczego złego polecić, ale wiem że jest coś takiego jak pompa cyrkulacyjna, która sprawia że woda w morski rusza się jak w morzu.

Pompy cyrkulacyjne, służą do wymuszenia obiegu wody, aby korale się nie podusiły gdyż przymocowane na stałe do podłoża mogą liczyć tylko na tlen który do nich przypłynie razem z prądem wody oraz aby pozbyć się martwych stref itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam jak ktoś odpowiada na pytanie ktorego nie zadałem

 

nie mam miejsca na sampa

zrobiłem przegrode w rogu akwa, gdzie jest odbielacz i grzałka, włoże tez tam kawalki żywej skały, będą oświetlone

kubełek użyje jako pompy, do środka dam ze dwa wieksze kawalki skały

z tylu powiesiełem dużą kaskade gdzie bedzie węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam jak ktoś odpowiada na pytanie ktorego nie zadałem

uwielbiam jak ktoś zadaje pytania bez opisania stanu rzeczy, co ma i co już zrobił, równie dobrze mogłeś się zapytać "jaki rozmiar opon kupić" tylko zapomniałeś dodać, że do roweru a nie samochodu.

nie mam miejsca na sampa zrobiłem przegrode w rogu akwa, gdzie jest odbielacz i grzałka, włoże tez tam kawalki żywej skały, będą oświetlone

jeśli masz już przegrodę to wsadź tam glony szybko rosnące a nie LR. Trochę ją szkoda za przegrodę chować. Wsadź ją do akwarium i niech żyje i obrasta.

kubełek użyje jako pompy, do środka dam ze dwa wieksze kawalki skały

Nie piszesz o pojemności kubełka ale jak już chcesz go wykorzystać to wypełnij czymś co się szybko nie zatyka, może SIPORAX 15mm i grys koralowy 10-15mm

 

EDIT: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AAAaaaaaa zapomniałem dodać, że o ile kubełek w słodkowodnym baniaku mam zazwyczaj temperaturę pokojową to gdy pracuje ze słoną wodą strasznie się grzeje i możesz mieć problemy z utrzymaniem stabilnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...