Skocz do zawartości

co ze ślimakami?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałabym abyście wypowiedzieli się na temat ślimaków:

czy warto mieć ślimaki? jeżeli tak- to jakie. jeśli nie- to dlaczego.

z literatury wynika,że warto mieć takie do przekopywania żwirku:;) ale podobno są jak plaga- mnożą sie i mnożą. czy to prawda???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda prawda ale powiem ci że ja miałem takiego większego ślimaka i jakoś przez cały czas był tylko sam nie rozmnożył się :) ale także miałem bocje wspaniałą a ona zjada ślimaki tego dużego mi nie zjadły ale nie wiem może się rozmnożył i pozjadały te małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Ja jak dostałem pierwsze akwa nie było widać w nim ślimaków. Zostało starannie wymyte. Za jakiś czas pojawiło się pełno małych ślimaków, które były wszędzie (na roślinach, żwirku, szybach) i przez jakiś czas nie było można ich się pozbyć... ale ja tam na ślimakach się nie znam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałabym abyście wypowiedzieli się na temat ślimaków:

czy warto mieć ślimaki? jeżeli tak- to jakie. jeśli nie- to dlaczego.

z literatury wynika,że warto mieć takie do przekopywania żwirku:;) ale podobno są jak plaga- mnożą sie i mnożą. czy to prawda???

pozdrawiam

Niektóre ślimaki nawet ładnie wyglądają, ale wydalają dużo odchodów. Nad ilością np ampularii możesz zapanować. Składają one kokony nad taflą wody pod pokrywą, tak więc na pewno byś zauważył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ślimaki mieć warto.

Ale nie jako plagę.

Polecam Apularię, którą sama za niedługo kupie :)

Są rozdzielnopłciowe, więc mając jednego, bie pojawi sie po tygodniu cała chmara.

Do tego składają ikre ponad poziomem wody, więc nie ma problemu z kontrolowaniem urodzeń.

Ampularie czyszczą zbiornik. zjadają niepotrzebne liście, resztki jedzenia z dołu...

Tylko, trzeba mieć pokrywę bo lubią wycieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czy ślimaki zatoczki one sie rużnią od tych które stanowią plage są one porzyteczne zjadają 3 RAZY wiecej niż glonojad i dodatku zjadają opadłą karme i odpady ryb są to pracowite istoty i nie jedza roślin a bocje nie zjedzą ich dla tego że bocje jedzą ttylko małe szkodnicze ślimaki a zatoczek ma pokrywke i jak sie wniej zamknie nawet pirania go nie dopadnie

4 skalary

2 welonki

2 bocje

1 glonojad

1 węgorek

1 sum indyjski

1 żaba

3 ślimaki zatoczki

w 85l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł w najnowszym miesięczniku "Magazyn Akwarium" nr 11-12/2008 (77-78) pod wszystko mówiącym tytułem "Ś jak ślimak czyli akwariowe na dobre i na złe". Jest w nim zawarty krótki przegląd najczęściej spotykanych ślimaków akwariowych wraz z praktycznymi poradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! jestem nowy na forum i jestem tez nowym milosnikiem akwarystyki wiec wybaczcie jesli palne jakies glupstwo bo moja wiedza jest jeszcze skromna.

 

Ale do rzeczy

 

akwarium mam od jakis trzech miesiecy i pare dni temu zobaczylem (narazie dwa) malutkie slimaki nie mam pojecia skad one mogly sie wziac, roslinki kupowalem dawno wiec na pewno nie stad. Jak ktos ma jakas sensowa rade skad sie wziely i co z nimi zrobic (trzymac je czy nie) to bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co do ślimaków to miałem kiedyś inwazje ,ale na szczęście bocje dały sobie radę

ostatnio gdzieś wyczytałem że niektóre gatunki ślimaków potrafią przetrwać w mrożonym pokarmie

 

Akwa 112 l

 

Obsada :

4 x skalar żeglowiec

20 x neon innesa

5 x danio

3 x bocja wspaniała

2 x kirysek panda

2 x molinezja

3 x glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Ja jak byłem w zoologu to miał jakiegoś ślimaka z taka ładną akorupą jakąś dziwną i powiedział że "trzeba go specjalnie dokarmiać"... czyli jak :?: Trzeba w ogóle karmić ślimaki :?:

 

Tak jak mówiłem to na temat ślimaków jestem zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...