Skocz do zawartości

Akwarium 112 l.- ryby stadne


Archeolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie mi proszę, jakie ryby stadne wybrać do takiego zbiornika (ok. 15-20 sztuk)? Dodam, że w zbiorniku obecnie urzęduje 1 kiryśnik magdaleński i 2 workoskrzele azjatyckie, więc małe ryby np z kąsaczowatych typu neony czerwone odpadają- poprzednie moje próby z takimi gatunkami niestety źle się dla nich kończyły. Za wszelką pomoc i sugestie z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakie byś chciał do takiego :?: Brzanki rekinie :zamieszany:

Po pierwsze oddaj te ryby. To jest męczarnia zwłaszcza dla workoskrzelów. Nawet chyba nie wiesz jakie rozmiary mogą osiągnąć :roll:

A ja Ci właśnie proponuję neony najlepiej czerwone choć każdy może powiedzieć że np. Innesa bo każdy ma swój gust. Brzanki np. wysmukłe, pięciopręgie, sumatrzańskie itp. Razbory np.klinowe, Hengela itp. Bystrzyki to każde mogą tu być ;) Zwinniki też. Tęczanki np. neonowa, filigranowe. Danio też ale one przebywają przy powierzchni ;)

Oczywiście najlepiej jak wybierzesz tylko jeden gatunek z tych ryb i stworzysz z nich właśnie tak duże stado jak napisałeś w swoim poście ;)

Możesz dać też jakieś kiryski. Ale musisz mieć ich przynajmniej 6 sztuk. Także mogą być otoski (też minimum 6 sztuk) lub parka zbrojników niebieskich.

Ale by wprowadzić nowe ryby najpierw ddaj swoje obecne i to jak najszybciej bo mogą Ci skarłowacieć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do workoskrzeli mam pewien sentyment, bo są ze mną już przeszło 8 lat, kiryśnik 6. ;) Objawów karłowacenia nie zauważyłem, choć oczywiście rozmiarów, jakie mogą osiągnąć w naturalnym środowisku nie osiągnęły. Z drugiej strony po tylu latach mam już chęć zmienić obsadę i alternatywa w postaci właśnie niedużej ławicy neonów (czerwonych bądź Innesa) wydaje się być kusząca, bo faktycznie efektownie to wygląda. Będę więc niestety musiał chyba na poważnie pomyśleć nad wydaniem obecnej obsady. W każdym bądź razie dziękuje Wam za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniak - nie koniecznie, ponieważ taki innesa dorasta do ok 3,75 cm, a taki czerwony, do całej piątki. ;)

Więc czerwonych to ok. 20 (17,18,19 też może być spokojnie. )

A innesek 25 ;)

Ze stadnych rybek to jeszcze razborki (henegla, micro, espei, klinowe...)

Możesz również mieć stadko 6 sztuk tęczanki boesemana. ;)

Na dno 7 kirysków sterbych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...