Skocz do zawartości

[112l]ogólne


panpapuc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż planuję przesiadkę z mojego obecnego akwarium 50L na większy zbiornik o pojemności 112 80X35X40.

W moim obecnym zbiorniku mam:

Neon Innesa x6

Kirysek Panda x2 wiem mało

Zbrojnik niebieski x1 do oddania.

 

Nowy zbiornik chciałbym urządzić na taki mix akwarium ogólnie ale zarośnięte.

Wybrałem już sobie kilka rybek do nowej obsady i liczę na poprawki:

Proporczykowiec z Kap Lopez 2samce i 4 lub 6 samic,

Neony Innesa, czarny, lub błękitny(jeśli je dostane) w zależności co mi polecicie,

Kiryski panda 6 sztuk, Otosek lub krewetki jakie i jaka ilość?(bardzo mnie ostatnio ciekawią).

Ślimak Helena ilość ?

I tu pytanie czy mogę te gatunki trzymać razem?

Co pozmieniać zależy mi głównie na tym żeby była jedna jakaś ławica ryb dlatego wybrałem neony, i jeszcze jakieś inne rybki które też się dobrze prezentują. Nie biorę pod uwagę ryb z ekipy sprzątającej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik chciałbym urządzić na taki mix akwarium ogólnie ale zarośnięte.

Wybrałem już sobie kilka rybek do nowej obsady i liczę na poprawki:

Proporczykowiec z Kap Lopez 2samce i 4 lub 6 samic,

Neony Innesa, czarny, lub błękitny(jeśli je dostane) w zależności co mi polecicie,

Kiryski panda 6 sztuk, Otosek lub krewetki jakie i jaka ilość?(bardzo mnie ostatnio ciekawią).

Ślimak Helena ilość ?

I tu pytanie czy mogę te gatunki trzymać razem?

Co pozmieniać zależy mi głównie na tym żeby była jedna jakaś ławica ryb dlatego wybrałem neony, i jeszcze jakieś inne rybki które też się dobrze prezentują. Nie biorę pod uwagę ryb z ekipy sprzątającej ;).

Jeśli chodzi o proporczyki to w takim akwa możesz już 2 samce hodować ale bezpieczniej byłoby 1 samca i spokojnie na 1 wystarczy 3 samice ;)

Neon błękitny czyli szmaragdowy :?: Jeżeli tak to każdy neon się nadaje. Możesz też mieć przecież czerwone które bardzo Ci polecam ;)

Kiryski i otoski po minimalnie 6 szt. A z krewetek to każda może być czyli red cherry, crystal red, crystal black, amano, babaulti i wiele innych. Także flitujące się nadają ;) Helenki możesz mieć maksymalnie 12 szt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce, a raczej przewodniku kieszonkowym ten neon jest opisany łacińska nazwą Inpaichthys kerri w necie pogrzebałem i było napisane że niebieski bądź błękitny.

Z tymi Proporczykowcami to jeszcze pomyśle ile samców, na razie załóżmy hipotetycznie że w akwarium znajda się:

Proporczykowiec z Kap Lopez 2 samce i 6 samic to znaczy jak zbiornik zarośnie to wpuścił bymy drugi harem.

Neony jaka ilość do konkretnego gatunku?

Kiryski 6 szt.

Otosek 6 szt.

I jakieś dwa gatunki krewetek myślę że po 5 szt czy może dać jeden gatunek w większej liczbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli Inpaichthys kerri to tetra niebieska ;)

Jeśli chodzi o ilość neonów to radziłbym zdecydować się na jeden gatunek a on to tak stado 12-14 szt. ;) Tetrę to możesz mieć mniej 10-12 szt.

A jeśli chodzi o krewetki to najlepiej 1 gatunek a większej ilości bo też są to zwierzęta stadne, które muszą być hodowane w ilości minimalnie 6 szt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli Inpaichthys kerri to tetra niebieska ;)

Jeśli chodzi o ilość neonów to radziłbym zdecydować się na jeden gatunek a on to tak stado 12-14 szt. ;) Tetrę to możesz mieć mniej 10-12 szt.

A jeśli chodzi o krewetki to najlepiej 1 gatunek a większej ilości bo też są to zwierzęta stadne, które muszą być hodowane w ilości minimalnie 6 szt. ;)

"Ryby Akwariumowe" Thomas Roming taki tytuł miała ta książka jak by kto pytał.

Będzie jeden gatunek neonów. Co do Heleny to wolał bym mieszą ilość tak 5 szt.

Czyli tak

Proporczykowców 8 szt.

Neonów 14 szt.

Kiryski 6 szt.

Otosek 6 szt.

Helena 5 szt.

Krewetki 6 szt.

 

Czy można ewentualnie dołożyć neonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A szczupieńczyki pegowane czy mogą być do tego zbiornika, czy za duże?

Zamiast neonów chce umieścić hokejówki amazońskie, czy liczba się nie zmieni?

 

Czy zasada liczenia 1cm rybki na 1L akwarium to dobra zasada? Czytając różne fora można różne żeczy przeczytać :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczupieńczyki pegowane czy mogą być do tego zbiornika, czy za duże?

Zamiast neonów chce umieścić hokejówki kanadyjskie, czy liczba się nie zmieni?

 

Czy zasada liczenia 1cm rybki na 1L akwarium to dobra zasada? Czytając różne fora można różne żeczy przeczytać :P .

Szupieńczyk może być ale jest zbyt agresywny więc odpada.

Hokejówki to chyba amazońskie :zamieszany: Tez mogą być ;)

Podobno się ta zasada nie sprawdza ale niech się inni wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram długościowo ryb ale nie jeden cm. na 1 litr wody ;)

Ryba maks. 4,9 cm. - minimalnie 60 cm. długości akwarium

Ryba maks. 9,9 cm. - minimalnie 80 cm. długości akwarium

Ryba maks. 14,9 cm. - minimalnie 100 cm. długości akwarium

I tak dalej ;) Po 50 cm. długości ryby można już zaniżać.

"Zasada" ta dotyczy głównie ruchliwych, stadnych, ławicowych, terytorialnych i żyjących w haremach ryb. Napisałem słowo zasada w cudzysłowiu ponieważ kiedyś sam odkryłem tą zależność a nie wiem czy ktoś taką zna i też stosuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilości ryb to ile ma ich być minimalnie jak są stadne czy ławicowe oraz czy żyją w parch czy też może w haremach lub nie lubią towarzystwa innych osobników swojego gatunku ale żyją samotnie. Ja na oko zawsze wybieram ilość sztuk i lepiej zawsze na początku zaniżyć a nie dać zbyt wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakiś system, ale trochę moim zdaniem niedokładny zwłaszcza że można trochę przeholować z ilością gatunków i ilością ryb, chodzi mi o górną granice :zamieszany: , ale jak napisałeś zawsze lepiej kupić mniej i dołożyć.

Dzięki wielkie. za info jak by co to jeszcze popytam ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...