Skocz do zawartości

początkująca


Gość ciosana83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciosana83

nie podoba mi się u was tylko jedna rzecz : krytykujecie że ktoś nie ma pojęcia o akwarystyce a bierze się za prowadzenie akwa ,mi sie wydaje że lepiej poczytać rady doświadczonych ludzi a nie szukac suchych faktów (wiem że google nie boli) chyba po to jest forum żeby pogadać sobie o wszystkim co dotyczy rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownikom głównie chodzi o to, że Ci, którzy zakładają akwa najpierw poczytali o rybkach i ich wymaganiach, a później je kupowali...

chodzi o to, żeby nie cierpiały ;)

o właśnie .

Dałem mojej siostrze ciotecznej akwarium 20 l.

Mówiłem jej,że kilka gupików i koniec .

A ona nie,kupiła 2 Welony .

Teraz ryby cierpią,mają brudno i przede wszystkim-ciasno .

Oraz za wysoką temperaturę-25-26 Stopni .

Pewnie nie czytała o nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że trzeba poczytać o rybkach ,ale dużo informacji można dostać od forumowiczów prawda?

 

Prawda, ale niektórzy po prostu nie wiedzą co piszą i doradzają głupoty. Trzeba wiedzieć kogo się słychać, a tutaj mało kto ma dobrze dobraną obsadę. Np Bodzio ma dobrze dobraną obsadę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przed kupnem, a nie np: ktoś pisze: mam 30 litrowe akwarium a w nim 4 skalary i glonka - co mogę jeszcze dodać? (przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem - ale podobne posty się zdarzają :( )

ale gdyby ten ktoś zapytał: czy do 30l mogę puścić 4skalary i glonka to odp byłaby negatywna, ale z pewnością dostałby jakieś ciekawe propozycje innej obsady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przed kupnem, a nie np: ktoś pisze: mam 30 litrowe akwarium a w nim 4 skalary i glonka - co mogę jeszcze dodać? (przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem - ale podobne posty się zdarzają :( )

ale gdyby ten ktoś zapytał: czy do 30l mogę puścić 4skalary i glonka to odp byłaby negatywna, ale z pewnością dostałby jakieś ciekawe propozycje innej obsady :D

Ty chyba nie czytałeś

 

56l

para Wielkopłetwów niby może być

10x mieczyk Hellera(zielony) minimum 100l

2x Kiryśnik Czarnoplamy minimum 150l

1x Zbrojnik niebieski minimum 100l

1x Glonojad syjamski minimum 200l

i trochę narybku od mieczyka

38l

4x Kirysek(różne gatunki) To zależy od gatunku kirysek karłowaty i panda się nadaje reszta gatunków minimum 80l zresztą nie masz nawet stada a to ryby stadne

3x mały gupik ten akurat się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x Kirysek(różne gatunki) To zależy od gatunku kirysek karłowaty i panda się nadaje reszta gatunków minimum 80l zresztą nie masz nawet stada a to ryby stadne

3x mały gupik ten akurat się nadaje

o tym akwa był temat - mogłeś się wypisać http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=1915&hilit=nowy+baniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od 10 miesięcy żadna ryba nie padła...

więc nie jest źle :idea:

Wręcz jest super, trzymaj się tej wersji dalej. Żyją tylko co to za życie. Mam nadzieję że ciebie też ktoś zamknie w pokoju metr ma metr na całe życie i będzie karmił, a następnie komuś powie jemu jest dobrze bo żyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielkopłetwach nie napisałem ze nie mogą być. Mieczyki rosną do 10-12 cm bez miecza. U ciebie takie nie urosną bo skarłowacieją, a to już choroba która prowadzi do deformacji narządów wewnętrznych i powolnej śmierci. Widzisz ja na tym forum jestem sam, na innym byś otrzymał 20 takich samych odpowiedzi co moja, od bardzo doświadczonych akwarystów niektórzy z nich jako pierwsi do polski sprowadzili niektóre gatunki ryb. Niektórzy rozmnażają neony co za innych uchodzi za nie możliwe. Słuchaj się dobrych rad czytaj o rybach z różnych źródeł i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...