Jump to content

jaki dyfuzor do co2


kubaratan
 Share

Recommended Posts

zestaw do kroplówek

A czemu taki zestaw? Ja zrobiłem z wężyka akwarystycznego (1 zł za metr). Wystarczyło 1,5 m.

W dalszym ciągu proszę o informacje dot. żywotności i wielkości kostki. Mam taką samoróbkę z lipy ale to nie rozbija CO2 na malutkie bąbelki.

Ogólnie różnica po zastosowaniu bimbrowni jest widoczna gołym okiem, ale może jeszcze coś da się więcej z niej wycisnąć...

Link to comment
Share on other sites

Zestaw do kroplówek daje prymitywny licznik bąbelków/możliwość przykręcania spustu gazu. Kostka lipowa raczej wystarczy na długo. Sam nie posiadam, ale to drewno - korzenie leżą w wodzie tysiące lat. Najwyżej jak porośnie glonem to wyszorujesz.

Link to comment
Share on other sites

Udałem się wczoraj do sklepu i nabyłem kostkę lipową. Rzeczywiście rozprasza CO2 na drobniuteńkie bąbelki. Co do żywotności to sprzedawca potwierdzał, że wystarczy na bardzo długo. Możliwe jest też jej wyszorowanie co pozwala ją "odświeżyć".

Po obejrzeniu kostki zaczynam podejrzewać, że łatwo wykonać ja domowymi metodami.

Czy jeśliby w kawałku suchej gałęzi lipowej nawiercić otwór wiertłem 5mm i wprowadzić tam wężyk z bimbrowni to nie otrzymalibyśmy tego samego?

Link to comment
Share on other sites

wprowadzić tam wężyk z bimbrowni to nie otrzymalibyśmy tego samego?

A jak chcesz wkleić ten wężyk na silikon? Nie wiem jaki jest przedmuch kostki lipowej kupnej ale takiej samorobionej jest bardzo mały i trzeba trochę ciśnienia żeby gaz przeszedł przez nią więc myślę że wyrwało by wężyk raz dwa. Dlatego też wkłada się kostkę lipową w strzykawkę żeby móc jakoś przymocować ją do wężyka.
Link to comment
Share on other sites

Napisz parę słów jak to się sprawuje

Drabinkę mam z 6 miesięcy i jeszcze jej nie czyściłem, bo robią to otoski, wchodzą idealnie między szczebelki :P . Wykonana jest z bardzo przezroczystego tworzywa i prawie jej nie widać, rurka też jest krystaliczna, jak ukryjesz za roślinami to będzie malinowo. Mogli jeszcze zrobić przezroczyste sylikonowe przyssawki, ale widać że to za dużo szczęścia na raz. Ponieważ widać wychodzące z rurki pojedyncze bąbelki nie trzeba inwestować w licznik bąbelków. Swego czasu miałem bimbrownię z regulacją i puszczałem bąbelki mniej-więcej co 1 sek i dochodząc do szczytu drabinki tracił około 90% wielkości. Teraz bimbrownia leci ma maxa, jakieś 5 bąbli na sek. i na szczycie zostaje go 1/3.

Na filmie dobrze widać jakiej wielkości są bąbelki nowe i jakiej na szczycie drabinki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...