Skocz do zawartości

jaki dyfuzor do co2


kubaratan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zestaw do kroplówek

A czemu taki zestaw? Ja zrobiłem z wężyka akwarystycznego (1 zł za metr). Wystarczyło 1,5 m.

W dalszym ciągu proszę o informacje dot. żywotności i wielkości kostki. Mam taką samoróbkę z lipy ale to nie rozbija CO2 na malutkie bąbelki.

Ogólnie różnica po zastosowaniu bimbrowni jest widoczna gołym okiem, ale może jeszcze coś da się więcej z niej wycisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do kroplówek daje prymitywny licznik bąbelków/możliwość przykręcania spustu gazu. Kostka lipowa raczej wystarczy na długo. Sam nie posiadam, ale to drewno - korzenie leżą w wodzie tysiące lat. Najwyżej jak porośnie glonem to wyszorujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się wczoraj do sklepu i nabyłem kostkę lipową. Rzeczywiście rozprasza CO2 na drobniuteńkie bąbelki. Co do żywotności to sprzedawca potwierdzał, że wystarczy na bardzo długo. Możliwe jest też jej wyszorowanie co pozwala ją "odświeżyć".

Po obejrzeniu kostki zaczynam podejrzewać, że łatwo wykonać ja domowymi metodami.

Czy jeśliby w kawałku suchej gałęzi lipowej nawiercić otwór wiertłem 5mm i wprowadzić tam wężyk z bimbrowni to nie otrzymalibyśmy tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzić tam wężyk z bimbrowni to nie otrzymalibyśmy tego samego?

A jak chcesz wkleić ten wężyk na silikon? Nie wiem jaki jest przedmuch kostki lipowej kupnej ale takiej samorobionej jest bardzo mały i trzeba trochę ciśnienia żeby gaz przeszedł przez nią więc myślę że wyrwało by wężyk raz dwa. Dlatego też wkłada się kostkę lipową w strzykawkę żeby móc jakoś przymocować ją do wężyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz parę słów jak to się sprawuje

Drabinkę mam z 6 miesięcy i jeszcze jej nie czyściłem, bo robią to otoski, wchodzą idealnie między szczebelki :P . Wykonana jest z bardzo przezroczystego tworzywa i prawie jej nie widać, rurka też jest krystaliczna, jak ukryjesz za roślinami to będzie malinowo. Mogli jeszcze zrobić przezroczyste sylikonowe przyssawki, ale widać że to za dużo szczęścia na raz. Ponieważ widać wychodzące z rurki pojedyncze bąbelki nie trzeba inwestować w licznik bąbelków. Swego czasu miałem bimbrownię z regulacją i puszczałem bąbelki mniej-więcej co 1 sek i dochodząc do szczytu drabinki tracił około 90% wielkości. Teraz bimbrownia leci ma maxa, jakieś 5 bąbli na sek. i na szczycie zostaje go 1/3.

Na filmie dobrze widać jakiej wielkości są bąbelki nowe i jakiej na szczycie drabinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...