Skocz do zawartości

ciagle rosliny!


Rekomendowane odpowiedzi

mam akwa okolo miesiaca i od poczatku mam problemy z roslinami. te, ktore rosna po prawej stronie, sa ok, a te, ktore po lewej sa w stanie tragicznym. listki podziurawione, wypadaja, cale pokryte jakims czarnym, nitkowatym yyy "czyms". pokrylem pokrywe folia aluminiowa, mam 112l i dwie swietlowki po 20W - nie jest to idealnie, ale chyba nie tak tragicznie. pierwsza roslinka w tragicznym stanie to chyba nadwódka dębolistna i bodajze ludwigia natana (druga w gorszym stanie). zdjecia roslinek wrzucalem na forum jakis czas temu, gdy zaczalsie moj problem z nimi. dostepne sa w tym temacie viewtopic.php?f=5&t=1756&st=0&sk=t&sd=a prosze zwrocic uwage na to, ze wtedy wygladaly one jeszcze mozliwie - teraz jest duzo gorzej. czekam na naprawde sensowne rady, bo borykam sie z problemem jakis czas i nie wiem, co mam zrobic. wyrzucic calkiem i kupic nowe? moze i one beda tak wygladaly.... a moze rzeczywiscie muszelka, ktora mam jakos negatywnie na nie wplywa - jest w 100% naturalna i ma sliska powierzchnie, wiec niby nie powinna stanowic problemu... nawoze florena i co2 z butli niskocisnieniowej do dzwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurawe liście świadczą o braaku żelaza, jakiś tam nalot o złym nawożeniu i oświetleniu. Niektóre rośliny które posiadasz wymagają dobrego oświetlenia. A teraz rada :) : Do takiego zbiornika proponuję ci świetlówki SUN-GLO, AQUA-GLO, super sprawdzają mi się nawozy firmy AQUA ART ( clasic i ferro+). CO2 stosuję z dzwona (FILTUS) o pojemności ok.0,5l w ilości 4-5 napełnień w czasie świecenia które u mnie wynosi 11h. Gwarantuję sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam nadwódkę dębolistną i w sumie ona mi tylko została, była taka sama jak u Ciebie na zdjęciach, codziennie wyławiałem liście które gubiła...sytuacja uległa poprawie po wymianie standardowych świetlówek na Aquarellke i Master TL-D/865 rośnie jak szalona, mam jeszcze Żabienice ocelotowatą ale ona stoi i nie chce rosnąć, niczym aktualnie nie nawoże(czekam na trzecia świetlówkę) gdyż każde wcześniejsze próby kończyły się nitkami, które teraz powoli znikają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie parametry mają te świetlówki co masz teraz?

wiem że ta firma robi jakiś osprzęt do akwa, ale z świetlówkami jeszcze sie nie spotkałem więc nie powiem nic na ich temat, Philipsy najbardziej polecane na różnych forach i jeszcze Narva i Sylvania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż świetlówki Hagena,te o których wcześniej ci pisałem. Zdecydowanie są żywotniejsze od philipsa i innych które po około pół roku zaczynają tracić swoje właściwości, a cena jest podobna.

cena podobna?

Aquarelle 18W kosztowała 20zł, Master 865 9zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz, ze dadza rade? powiedzmy z odblysnikami? chcialbym zeby co2 cos dawalo, a wszyscy mowia ze bez 0,5W/litr co2 jest bez sensu... chcialbym, zeby to wszystko jakos wygladalo, wkladam w to akwarium duzo czasu i kasy, planuje kupic drugie i dlatego martwia mnie te roslinki... a czy to nie dziala na takiej zasadzie, ze im wiecej roslinek, tym lepiej rosna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...