Skocz do zawartości

problem z filtrem


zuzlid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Bardzo prosze o pomoc! :D

Wczoraj w nocy cudem uniknęłam drugiego już zalania z mojego akwarium. Niestety za krótko mam akwarium żeby sama sie zorientować o co chodzi z działaniem z mojego filtra.

W pewnym momencie filtr przestaje pracować i bąbelkować i wypuszcza wodę ta rureczką z pokrętełkiem poz akwarium!

W ten sposób tydzięń temu spuściło mi 1/3 wody z akwarium za komode...suszyłam wykładzine przez tydzień ...wczoraj drugi taki manewr nastąpił ale zorientowałam się w miare szybko ze zrobiło sie cicho i ręczniki posżły w ruch o 24tej...

Filtr Aquael Fan 2 Plus ale zamiast tego kubełeczka z małą gabka dopasowałam taka dużą gąbkę - czyszczenie filtrdwa razy na tydzięń, raz w sobote przy podmianie wody raz w środe przy odmulaniu

akwarium 60l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

N rurkę wychodzącą z akwarium powinna być nałożona plastikowa nakładka( tzw. regulator powietrza )

....., dodatkowo musi się ona znajdować powyżej poziomu wody w akwarium. W innym wypadku zawsze będzie tamtędy wyciekać woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Bardzo prosze o pomoc! :D

Wczoraj w nocy cudem uniknęłam drugiego już zalania z mojego akwarium. Niestety za krótko mam akwarium żeby sama sie zorientować o co chodzi z działaniem z mojego filtra.

W pewnym momencie filtr przestaje pracować i bąbelkować i wypuszcza wodę ta rureczką z pokrętełkiem poz akwarium!

akwarium 60l

Rureczka (a właściwie wylot fitra) działa na zasadzie eżektora: http://pl.wikipedia.org/wiki/E%C5%BCektor

W tym urządzeniu wymagane jest aby wylot główny nie był zasłonięty, zagrodzony, przesłonięty.

 

Przypuszczam, ze wylot z filtra masz przytkany. Sprawdz czy nie ma tam ślimaka, piasku, etc. Przedmuchaj, popatrz, nawet użyj czegoś cienkiego do przetkania zaworu eżektora.

 

Wiem z doświadczenia, że wystarczy aby większa ryba przepłyneła obok do odwrócenia ciągu (zauważam to przy słabych filtrach).

 

Jedynym w miarę pewnym rozwiązaniem jest umieszczenie rureczki (doprowadzajacej powietrze do filtra) wewnatrz akwarium (np przymocować od spodu do pokrywy) i zapewnić, że nawet jak to się wydarzy to woda będzie spływać wyłącznie do akwarium.

 

Drugim sposobem jest znaczące przedłużenie rureczki i umieszczenie jej "wystarczająco" wysoko nad akwarium aby filtr nie był w stanie wypompować wody tak wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<

W pewnym momencie filtr przestaje pracować i bąbelkować i wypuszcza wodę ta rureczką z pokrętełkiem poz akwarium!

- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<- - - - 8<

 

Beczka znajdująca się na końcu rurki/wężyka nigdy nie powinna być poza akwarium !!!!!! Bo to aż się prosi o zalanie mieszkania. Beczka ma mały haczyk służący do zaczepienia jej np: o przewód zasilający filtr, wewnątrz akwarium w przestrzeni miedzy krawędzią szyby a lustrem wody. Ewentualnie jeśli wężyk jest dostatecznie sztywny, przytnij go na taką długość aby tylko beczka wystawała z wody.

[wiem że to nie ten filtr ale zdjęcie daję jako przykład]

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...