Skocz do zawartości

Czy można stosować wodę źródlaną?


dexter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Woda kranowa której używam do akwarium jest bardzo twarda.Mam jednak dostęp do źródeł bijących na łąkach torfowych.Nie sprawdzałem jeszcze parametrów

tej źródlanki ale logika podpowiada mi,że będzie to woda miękka?Jeśli rzeczywiście się taka okaże, to czy można ją stosować w akwarium?

Obawiam się przywleczenia jakichś pasożytów lub drobnoustrojów.

Czy jest to realne zagrożenie? Może istnieje sposób zdezynfekowanie tej wody?

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował chociaż one jakoś tam listkami wyłapują nieczystości i jeszcze zawierają w sobie jodynę która niszczy bakterie itp. jest więc tak czysta woda w torfie że można z tego pić (podpowiedź z survivalu :D ) więc można zaryzykować woda powinna być kwaśna bo po to się stosuje torfowce w filtrach żeby obniżać pH w akwariach. Po za tym w szybkich i zimnych wodach bakterie nie mają szans (kolejna podpowiedź z survivalu akurat dzisiaj oglądałem ;) ). Mój kolega stosował ze normalnego strumyczka wodę i rośliny rosły ponoć jak szalone :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Jutro sprawdzę dokładnie jak wygląda ta woda i jakie ma parametry.Możliwe że nie będę musiał jej stosować, ponieważ zamówiłem właśnie

woreczki przepływowe Aquafix TwW do obniżania twardości węglanowej i ogólnej.Mają podobno powolne i łagodne działanie więc uniknę gwałtownej zmiany parametrów.Myślę,że warto je wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...