Jump to content

112 l ogólny //obsada //pytanie nowicjusza


Radi_Toruń
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich ,

 

Postanowiłem powrócić do swojego starego hobby i zakupiłem 112 l baniaczek ,impulsem do tego był prezent urodzinowy w postaci bojownika w kuli :evil: . Aby ułatwić życie bojownikowi zakupiłem baniaczek i postanowiłem uzupełnić obsadę. Jak na razie posiadam :

 

- harem bojownika 1+3

- parkę młodych barwniaków szmaragdowych (które okazują się bardzo agresywne )

- 5 kirysków pstrych

 

Barwniaki pamiętałem z mojego starego zbiornika ,poczytałem ,że nie są one agresywne ,więc je zakupiłem a tu niespodzianka gdyż przeganiają strasznie bojownika wraz z partnerkami ( a są od nich mniejsze ).

Ostatnio spodobały mi się bardzo brzanki wysmukłe ,a zatem moje pytanie brzmi :

 

Czy ma ktoś doświadczenie w trzymaniu tych brzanek razem z bojownikami?

Podobno (wyczytałem to w opisie tej ryby ) nie są one tak agresywne i nie podjadają ogonów innym jak to ma miejsce u innych brzanek.

 

z góry dzieki :D

Link to comment
Share on other sites

Proponuje Ci brzanka żebyś se swoją nazwę zmieniła :zamieszany: Nie każdy gatunek brzanki obgryza rybom długopłetwym płetwy. Owszem znane są z tego brzanka "sumatrzańska" i brzanka różowa. Brzanka sumatrzańska jest chyba najbardziej z tego znana ale to już jest raczej stereotyp ponieważ obserwuje się to coraz rzadziej i podejrzewam że ryby hodowlane są o wiele spokojniejsze od tych dzikich. Podobno obgryzają też różowe ale ja tego nie zauważyłem i nie da się zauważyć gdzie indziej Jest to prawdopodobnie kolejny akwarystyczny mit. I to ze ryby takie trzymane w większej ilości są spokojniejsze to nie żadna historyjka tylko najprawdziwsza prawda, która i też zadziałała u mnie. A polega ona na tym ze ryby interesują się samym sobą a nie współmieszkańcami akwarium. Może brzanka napisz też jaki gatunek brzanki hodujesz że tak od razu oczerniasz cały rodzaj (a nie rodzinę jak napisałaś) tych cudownych ryb :roll: Proponuje później mnie nie cytować żeby coś poprawić w mojej wypowiedzi bo na brzankach znam się jak mało kto 8-)

A teraz do tematu nie widzę przeciw skazań żebyś hodował bojownika i brzanki wysmukłe. Prędzej bojownik będzie je gonił niż brzanki jego ;) Są one o wiele mniej agresywne od np. sumatry. Faktycznie jak napisała brzanka jako jedyny gatunek z rodzaju Puntius nie lubi zbyt dużego stada. Zamiast niej mogę jeszcze polecić np. brzankę pięciopręgą która jest podobna do sumatry jednak mniejsza i o wiele spokojniejsza ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę ,natomiast mi bardzo podobają się te brzanki i to właśnie ten gatunek upatrzyłem sobie jako ławice w moim baniaczku.

Zatem, korzystając z okazji podpytania znawcy brzanek ,ile max. mogę tych brzanek kupić aby rybkom nie było zbyt ciasno ? Docelowo chciałem ich mieć 6 -7 czy taka ilość będzie odpowiednia ?

 

z góry dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...