Skocz do zawartości

[45-50l] co mam robić


Rekomendowane odpowiedzi

chce założyć akwarium o pojemności ok.45-50 litrów.

akwarium jest podobne do tego baniaczka-http://www.zoonemo.pl/akwaria/zestaw.jpg

tylko ,ze to moje akwa ma boki tez półokrągłe ,bo jest ono zrobione z wygiętej szyby (tylko tylna ścianka jest prosta .

MOJE PLANY NA ZROBIENIE TEGO AKWARIUM :

 

albo:

 

podłoże:piasek!!!

filtr wewnętrzny (już kupiłem):atman,model:AT-F302

ogrzewanie:brak ,niepotrzebne

ryby:TANGANIKA,muszlowce ,naskalniaki...albo coś innego z tanganiki

 

albo:

podłoże: piasek

flora:mchy

dekoracje :korzeń i kamień oraz tło

fauna:pielęgniczka kakadu-2+1 szt,krewetki x10-15,otosek

ogrzewanie : brak

filtr wewnętrzny

 

albo:

podłoże:piasek

filtr:-||-

fauna : krewetki?,3-4 skalary ,pielęgniczka kakadu

moje pytania:co myślicie o obsadach>?,bardzo chce tanganikę ,ale czy mogę??? :(:cry:

 

z góry dziękuje za odpowiedzi,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja nie chce tej standardowej obsady!najbardziej chciałem taką małą tanganiczkę np.muszlowce albo naskalniki i by było tyle no i superzaście .

A może jakies pielęgnice do tego np .parkę papuzich,albo cos pielęgnic (mogą być drogie ryby)

albo jakieś paletki malutkie ,a jak będą duże to oddam do akwarium wujka (300l)

 

co do krewetek i p. kakadu to nie chce się wymądrzać ,ale słyszałem ,że jak się dobrze dobierze to ich nie zjedzą...

 

co do paletek to może jakies malutkie 2-4 i by mi wystarczyło .bo ja mam wysokie akwarium !

paletki ,adres http://photos03.allegro.pl/photos/400x3 ... /512781890

 

albo 3 pyszczaki - harem

 

a może taki ziemiojad ,który jest na allegro

 

no sam nie wiem, jako podłoże chce mieć piasek! a do tego jakieś fajne rybki ,które żyją na takim podłożu.

 

bardzo byłbym wdzięczny za szybkie odp.

prosze o wyrozumialośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 45l. to ZA MAŁO na paletki, pyszczaki, duże pielęgnice albo ryby z Tanganiki. Jak bardzo chcesz jakieś "ciekawsze rybki" to mógłbyś kupić parke pielęgniczek ramireza a do tego kiryski na dno. Ale nie wiem czy w takim litrażu ramirezki miałyby się najlepiej...pozdrawiam i napisz jakie rybki wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z muszlowcami. Inne ryby z Tanganiki nie nadają się to takiego zbiorniczka. Paletki jak i inne pielęgnice potrzebują zdecydowanie dużych zbiorników. Jeszcze raz popieram twój pomysł z muszlowcami. Zapewniam cię iż dostarczą ci niezapomnianych obserwacji. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje .

\a czy małe paletki ,takie 5 cm nie wchodzą w grę?ja tych paletek to jak najmniej bym chciał tak z 3

albo: 3 pyszczaki -(samiec + 2 samice )

 

z góry dziękuje za odpowiedzi i zarazem składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim forumowiczom z okazji SYLWESTRA I NOWEGO ROKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna paletka potrzebuje 50l wody a ty chcesz 3szt. Pyszczaki jak ci osiągną wiek dorosły, to samiec będzie nękał samice aż ich zamęczy. Trzy pyszczaki to żaden harem minimum 1samiec i 4 samice. Przemyśl to co ci teraz i wcześniej napisałem. Uwież wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo ,ale kupiłem już większe akwarium ok90l

Jeszcze raz bardzo dziękuje za wszelkiego typu rady ,a!to akwarium 50 litrów będzie misłużyło jako kotnik ,ale tez będa tam małe pyszczaki yellow które mi się nie długo urodzą w akwa 90 litrowym .Ten kotnik będzie tę mi pełnił również rolę jako akwarium ozdobne beda tam jak już powyżej wspomniałem p.yellow i mam zamiar kupić,albo zrobic tło strukturalne o następujących wymiarach:wys.35 i szerokość 35,szukam i szukam takiego tła o tych wymiarach ,lecz nieznajduję ,jeśli byście mogli to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc .

 

A! :idea : i jeszcze jedno, najbardziej podoba mi się tło z kamieni ,aby te pyszczaki mogły sobie pomiędzy te kamienie w tle wpływać :lol::idea:

 

mam jeszcze jedno pytanie czy jak u mnie w akwa jest temperatura ok 30 stopni to jest za duża

,jezeli wiecie cos o pyszczakach co mogło by mi się przydac w ich hodowli to piszcie .

z góry dziękuje za odpowiedzi~```````!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala tanganika z muszlowcami to bardzo dobry pomysl. Nieduze akwarium bedziesz mogl tanio urzadzic. Pieknie by sie prezentowalo kamieniste tlo, duze kamienie na groty dla rybek, muszle :), ze 2 anubiaski zeby bylo cos zielonego i oczywiscie muszlowce :)

Przykłady mniejszych zbiornikow z muszlowcami:

http://www.kfa.dysk.one.pl/articles.php?id=124

http://www.kfa.dysk.one.pl/articles.php?id=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...