Jump to content

[63L] Problem z PH


Recommended Posts

Dopiero niedawno zakupiłem testy Tropicala do wody w moim baniaku. Po pierwszym pomiarze szok, dziwię się że wogóle coś żyje w moim baniaku. Największy problem mam z PH wody. Niestety w Gnieźnie mamy taką a nie inną wodę. Dziś zrobiłem podmiankę ok 10% wody, oczywiście dno odmulone. Wlałem ok. 7L wody demineralizowanej, za poradą 3promile jako, że nie mam dostepu do wody RO. Dokonałem pomiaru i oto wyniki:

NO3 -20

NO2 -0

GH -8,0

KH 10-17

ph 7,8-8,4

PH napisałem w przedziale, ponieważ ciężko stwierdzić kolor na pasku i skali. Myślę, że NO3 też jest zbyt duże, chociaż wg instrukcji testów jest OK. No i to KH- czyli twardość wody o ile się nie mylę, czy jest w porządku?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam troszkę odświeżę ten temat.

A mianowicie mam problem z wysokim ph wody w akwarium :zamieszany: kranówka u mnie ma ph 7,5 a w akwarium ph wynosi 8 mierzone testem kropelkowym zooleka i tak się zastanawiam co może być tego powodem że w akwarium ph rośnie? Nadmienię jeszcze że w filtrze mam torf Sery i 3 szyszki czarnej olchy wrzucone do akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Może zobacz czy nie masz muszli znad morza lub jakiś podejrzanuch kamieni - jeśli jakiś będzie podejrzany sprawdź kwasem C2H5COOH ( ocet, jeśli będzie bombelkować to znaczy że są w nim związki wapnia które podwyża pH)

 

Pzdr :D

Link to comment
Share on other sites

Coś zatwardza wodę. Albo ozdoby, albo podłoże. Wiem, że lastryko np podnosi kh/ph. Najlepiej zainwestować na dłuższą metę w filtr RO i mieszać go z kranówką w takich proporcjach, żeby po podmianie zbijać ph do 6.5-7

Link to comment
Share on other sites

To oblej te kamienie kwasem C2H5COOH (HCOOH - ocet) i zobacz czy bombelkują, jak tak, to są w ich związki wapnia które podwyższają pH i nie wsadzaj ich do akwa, a jak nie bąbelkują to przemyj je ciepłą wodą bardzo dokładnie i wrzuć do akwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...