Jump to content

Zdychające krewetki - co mogło być przyczyną ?


Recommended Posts

W ciągu czterech dni zdechły mi wszystkie krewetki (1 amano i reszta redek) w liczbie ok. 10 szt. Miałem je od ok. dwóch miesięcy i do tej pory nie było żadnych oznak, że w tak krótkim czasie wszystkie padną, nawet w tym czasie dochowały się dwukrotnie potomstwa. Karmione były cały czas tym samym pokarmem co ryby, które w ilości kilkunastu sztuk (neonki, razbory, bystrzyki, kiryski i otoski) pływają cały czas i nic im nie jest. Parametry wody w tym czasie się nie zmieniły:

pH - 7,2

GH - 9

KH - 5

Fe - 0,2

NO3 - 25

PO4 - 0,25

Dodam, że przez ten okres z powodu braku czasu rzadziej wymieniałem wodę w baniaku (co trzy tygodnie :( ) oraz zakupiłem kilka nowych roślin (które przyniosły mi glony nitkowe :-x )

Co mogło być przyczyną zdechnięcia krewetek, czy ryby są bardziej odporne, że wytrzymały to "coś" ?

Link to comment
Share on other sites

prawdopodobnie powodem była zbyt rzadka wymiana wody. Krewetki są bardzo czułe na parametry wody i zwiększona liczba (nawet minimalnie) azotanów oraz innych szkodliwych związków może zakończyć się dla nich śmiercią. I jest to główny powód dla którego krewetki nie są polecane początkującym akwarystom.

Link to comment
Share on other sites

Też myślę, że przyczyną były rzadkie podmiany. Przez te 3 tygodnie mogło nazbierać się dużo amoniaku, którego krewetki nie wytrzymały. Razem z nowymi roślinami mogły przenieść się nawozy ze sklepu, dlatego dobrze zrobić im kwarantannę.

 

Edit: Widzę, że na innym forum takiego samego posta wklejałeś. Ciekawe ile for ma taki temat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jesli nie masz możliwości czestszej podmianki wody mocno napowietrzaj wode, amoniak zabija krewetki, a powstaje w skutek zbyt duzej ilosci odchodów w wodzie , lub gdy gnije pokarm, jeśli beda padac Ci pojedyncze egzemplarze to popatrz na pancerzyk bycmoze krewetka udusiła sie podczas wylinki

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...