Skocz do zawartości

[Wielkopłetw] Narybek


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM mam pytanie: kiedy narybek Wielkopłetwa moge spokojnie umieścić w głównym akwarium.Nie chciałbym aby zosał zjedzony za wczesnie przez inne ryby.Na moje oko maja teraz 1cm lub troche mniej jednak problem jest tego typu ze te ciut wieksze zjadaja te malutkie i troche mnie to denerwuje.dzieki za pomoc

 

 

maziama: Zmieniłam tytuł tematu na zgodny z wytycznymi. Następnym razem dostosuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksze to 2 wielkopłetwy i bojowniki a akwarium ma 70litrów

Nie jestem pewna ale myślę , że to 70 L jest za małe na wielkopłetwy (lecz mogę się mylić)

Jeśli ktoś potwierdzi ,że na wielkopłetwy jest dobre akwarium to oddaj bojowniki a wielkopłetwy zostaw bo dla dwóch gatunków to akwarium jest za małe i NA PEWNO będą z bojownikami "drżeć koty" bo te gatunki są agresywne !

Więc zostaw albo bojowniki albo 2 wielkopłetwy (jeśli nie jest dla nich za małe akwarium) . Małe wielkopłetwy i tak musisz oddać bo będzie przerybienie. A wpuścić je możesz na czas "odchowu" do troche większych rozmiarów gdy :

Narybek możesz wpuścić dopiero wtedy gdy NIE będzie się mieścił w pysku największej z ryb

Ile masz tych bojowników ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna parę jednak o dziwo sa dosc spokojne.Co do narybku to mam juz je gdzie upłynnic ale na te chwile musze te wieksze gdzies oddzielic bo mi te małe zarodki pozjadaja do reszty.tylko nie wiem czy to nie za wczesnie na duzy akwarium

Bojowniki z wielkopłetwami nie mogą być w jednym akwarium bo się pozabijają dosłownie...Nie zrozumiałam dalszej części twojego postu...Pisz wyraźniej ..

Cytat z superakwarium.pl :

Samce, szczególnie w czasie tarła są bardzo agresywne. Wielkopłetwy wspaniałe są obdarzone wybitną indywidualnością. Spotyka się wśród nich zarówno osobniki łagodne, jak i niezwykle wojownicze. Jedynie w okresie godowym wszystkie stają się agresywne.

Nie zrozumiałam dalszej części twojego postu...Pisz wyraźniej ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec,w małym akwarium mam małe wielkopłetwy czesc z nich jest z pierwszego wylegu i teraz sa juz ciut wieksze.w miedzy czasie moje wielkopłetwy znowu złożyły ikre i musiałem ja odłowic do małego akwarium.problem polega na tym ze te małe zarodki(kijanki) musza pływac z tymi co juz sa ciut wieksze w małym akwarium i zaczynaja je podjadac.trzeciego akwarium nie mam i chciałbym te wieksze wpuscic do akwarium 70L ale boje sie ze zjedza je najwieksze ryby.koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode tego gatunku są żarłoczne.Musisz to wziąć pod uwagę.Do tego małe akwarium dla nich.

Więcej jedzenia i częściej dawaj.Ale ostrożnie.I ślimaki,młode błotniarki wpuszczaj.U mnie miały zajęcie z nimi do rana.Nie interesowały się mniejszymi.To tak jak w akwarium pielęgnice ci wszystkich współmieszkańców atakują by zjeść/np.pawiookie/a ty wpuszczasz do akwarium 12cm karasia.Inni mają spokój aż go złapią i zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...