Jump to content

brzanka wysmukła (Barbus titteya)


Recommended Posts

ehh, z googli korzystac umiem i robię to nader chętnie. Jednakże najlepsza wyszukiwarka nie zastąpi konwersacji z żywym człekiem, który dzieli się doświadczeniami.Zważywszy na fakt, iż jestem świeżym akwartysta z , raptem, dwumiesięcznym stażem,daję sobie prawo do zadawania pytań poszukując innego autorytetu niż wspomniane wcześniej google. Bład w nazwie wynika z powyżej wspomnianego, kompletnego braku doświadczenia w temacie-)

Link to comment
Share on other sites

:google: A czym się różni rada forumowicza, od strony poświęconej akwarystyce?

 

Informacje z superakwarium.pl

 

Temperatura

22-26°C, nieco wyższa w okresie tarła.

 

Warunki hodowlane

W jej otoczeniu powinno się znajdować sporo roślin, by zapewnić jej miejsce do kryjówek, ponieważ jest gatunkiem dość płochliwym. Toleruje miękką wodę i odczynie lekko kwaśnym. Brzanki wysmukłe są gatunkiem właściwym do akwarium wielogatunkowego, ponieważ nie stwarzają zagrożenia nawet stosunkowo małym rybom.

 

Rozmnażanie

Do tarła odpowiednia jest woda lekko kwaśna, o twardości do 12 dGH. W zbiorniku tarliskowym powinny się znaleźć drobnolistne rośliny oraz wskazany jest kłębek mchu jawajskiego. Tarło odbywa się pomiędzy roślinami, za każdym przejściem pozostawiając od 1 do 3 jaj. Może wyprodukować do 300 jaj. Jak pozostałe gatunki brzanka ta przejawia skłonność do pożerania uprzednio rozrzuconej w pierzastych liściach ikry. Wykluwanie małych rybek następuje po około jednym dniu. Karmimy go bardzo drobniutkim żywym pokarmem. Młode są mało intensywnie ubarwione.

 

:google: Pamiętaj ! ;)

 

 

RAFI200, jest dobrze napisane; Barbus Titteya. ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...