Skocz do zawartości

Jaki filtr??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, zmieniłam zbiorniczek na trochę większy i start filtr nie daje już radę. Chcę zmienić na nowy. Do tej pory miałam standardowy filtr gąbka + węgiel w obudowie plastikowej. Teraz się zastanawiam nad filtrem sama gąbka (okrągła) z brzęczykiem. Czy te filtry się czymś różnią? Czym się różni gotowy filtr wewnętrzny w plastikowej obudowie od gąbki + brzęczyk??

Nie mogę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wskazówki. :D

Ja jednak wole filtr wewnętrzny i nie wiem skąd to wynika czy z braku wiedzy na temat działania filtra zewnętrznego czy też z przyzwyczajenia do filtrów wew. bo takie też zawsze miałam. Chociaż teraz podsunęliście mi inne rozwiązanie i muszę trochę o nich poczytać. Mój nowy filtr tak jak poprzednie musi być i filtrem i napowietrzaniem w jednym, więc myślę że skupię się na filtrze wew. tylko pytanie jaki w obudowie czy bez… czym one się różnią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry zewnętrzne są bardzo drogie, jednak warto jest zapłacić za nie, aby mieć raz na zawsze święty spokój. Filtry wewnętrzne poza filtracją mechaniczną nie zajmują się biologiczną, która jest ważna w tak dużych zbiornikach. Poza tym przy filtrach wew. niepotrzebnie zabierane jest miejsce rybkom, a za nimi zbiera się często muł i rozwijają glony. W moim wypadku filtr wew. służył za domek ślimaków. Jeżeli nie stać Cię na filtr zewnętrzny wyjściem może być kaskadowy, który umieszczony jest poza akwarium, a świetnie napowietrza wodę. Zresztą do prawie każdego filtra można podłączyć deszczownię dzięki której woda jest bardzo dobrze napowietrzana.

 

Filtry z obudową, a te bez różnią się tylko obudową ;) przy niektórych rybkach (zwykle krewetkach) filtry bez obudowy są mile widziane, gdyż zwierzęta siedzą na nich i zjadają resztki. Nie wiem jak wygląda czyszczenie, czy przy wyciąganiu takiego filtra ten cały "syf" nie opada z powrotem do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry zewnętrzne są bardzo drogie, jednak warto jest zapłacić za nie, aby mieć raz na zawsze święty spokój. Filtry wewnętrzne poza filtracją mechaniczną nie zajmują się biologiczną, która jest ważna w tak dużych zbiornikach. Poza tym przy filtrach wew. niepotrzebnie zabierane jest miejsce rybkom, a za nimi zbiera się często muł i rozwijają glony. W moim wypadku filtr wew. służył za domek ślimaków. Jeżeli nie stać Cię na filtr zewnętrzny wyjściem może być kaskadowy, który umieszczony jest poza akwarium, a świetnie napowietrza wodę. Zresztą do prawie każdego filtra można podłączyć deszczownię dzięki której woda jest bardzo dobrze napowietrzana.

 

Filtry z obudową, a te bez różnią się tylko obudową ;) przy niektórych rybkach (zwykle krewetkach) filtry bez obudowy są mile widziane, gdyż zwierzęta siedzą na nich i zjadają resztki. Nie wiem jak wygląda czyszczenie, czy przy wyciąganiu takiego filtra ten cały "syf" nie opada z powrotem do akwarium.

zgadzam się :) ale nie mówię że filtr wewnętrzny jest zły też jest świetny ale lepiej się sprawdza w akwa do 50l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...