Skocz do zawartości

[75l] Ogólne


Shamrock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem w kilku słowach opisać swój zbiornik i dodać kilka fotek.

Proszę o jakiekolwiek oceny, rady, sugestie, chciałbym jeszcze udoskonalić swój mały zbiornik.

Zacznijmy od początku…;)

 

Zbiornik: 75l

 

Oświetlenie:

2x 15W Philips Aquarelle 10000K T8

 

Napowietrzanie:

Filtr Aquael Turbo 350

 

Grzałka zwykła 30W(temp ok. 26 C)

 

Podłoże:

Żwirek drobny kwarcowy

 

 

Ozdoby:

Korzeń

2 kamienie

 

Flory za bardzo nie znam, na pewno wiem mam kabomby i cryptocoryne :)

 

Fauna:

3 bojowniki (najprawdopodobniej 2+1, ponieważ są jeszcze młode i nie mogę jednoznacznie ustalić płci :) )

Planuję zakupić jeszcze kilka rybek, bo mimo tych 3 bojowników akwarium wydaję się być trochę puste. Mam na myśli kolorowe samce gupika pawie oczko a na dno kilka krewetek ‘red cherry’ tylko nie wiem czy bojowniki nie będą ich ‘zaczepiać’. Mile widziane inne propozycje :)

 

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się gdzieniegdzie na liściach roślin takie ‘kłaczki’, przypuszczam że to krasnorosty. Próbuję wycinać listki porośnięte tym, ale permanentnie pojawiają się nowe. Czy mogę zastosować jakiś preparat aby to trochę zmniejszyć?

post-544-13685159146352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie gupików z bojownikami nie jest dobrym pomysłem bojowniki podgryzają im ogony,

jeśli chcesz mieć krewetki obsadź korzeń mchem i musi być więcej roślinek żeby krewetki

podczas wylinki miały gdzie się schować przed bojkami

do bojowników możesz dokupić neony inessa

daj zdjęcia bojowników może uda nam się odróżnić ich płeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcia bojowników może uda nam się odróżnić ich płeć

Dołączona grafika

Oto zdjęcia bojowników. W załączniku każdy z osobna

 

Mam jedno pytanie :) Czy do bojowników mogę dokupić razbory klinowe?

 

Odnośnie tych bojowników to pierwszy i drugi(w załączniku) "puszą się" na siebie, ale nie atakują się nawzajem ;)

post-544-13685159149298_thumb.jpg

post-544-13685159149595_thumb.jpg

post-544-13685159149772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Bierz też pod uwagę, że one są młode i pochodzą z jednego miotu. Mam jeszcze jedno pytanie, gdy kupie im dorosłego samca, w moim mieście, w sklepie akwarystycznym najczęściej spotykam dorosłe samce w kubkach, ale słyszałem na ten temat różne wiadomości, czy nie będzie on agresywny w stosunku do pozostałych samic? ;)

 

A czy do tego składu mogę dokupić jeszcze kilka razbor klinowych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...