Skocz do zawartości

obsada w 112 l prosze o opinie i korekty


rafiki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem tutaj nowy akwarium założyłem dla 6 letniej córki i jest w nim taka obsada tzw. mały misz masz:

 

4x Molinezja (2 żaglopłetwe 2 księżycowe)

5x Neon innesia i czerwony

Gupiki 2 parki

3x Danio

Sum rekini

Brzanka rekinia

Bojownik

2x Żabki (karlik szponiasty)

Sum opaczek

2x Węgorek (1 plaster miodu chyba??? bo ma takie jak plastry miodu wzorki, 1 ciernisty)

Mieczyk x2 samice

glonojad (zbrojnik) weloniasty

AQa mamy już od ok 3-cy pływają zgodnie

 

sum i brzanka na pewno idą w odstawkę do dziadka bo ma 375l aqa w 2-gim pokoju to córka nie będzie narzekać

powiedzcie (napiszcie co by tu zmienić (dodać- ująć) jak znajdę chwilkę to postaram się zrobić fotki i wrzucić w odpowiedni dział. Pozdrawiam wszystkich aqamaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak :

Neonki rybka stadna przynajmniej czerwonych 8 inesa 10 do akwa (tylko jedne po co ich mieszać, przecież to dwa różne gatunki ryb. Wybierz jedne i trzymaj w ławicy tjw. okolo 10 sztuk.

Danio tak samo jak neonki rybka stadna 10 sztuk by się przydało. Radziłbym oddać.

Gupiki pewnie Ci się rozmnożą i przerybnią akwa wieć oddaj chyba że masz co robic z narybkiem. Głupiki mają długie weloniaste płetwy które mogą nie nie przypaść do gustu Bojownikowi i je poprostu im odgryzie.

 

Na reszcie się za bardo nieznam więc nie będę głupio mówił.

A tylko wydaje mi się że dla węgorków to za małe akwa (chyba)

 

(mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz 1-2 gatunki żyworódek lub oddaj zupełnie. Według mnie jednak żyworodki dodają charakteru. :D Jednak w takiej dużej ilości szybko przerybią akwarium szczególnie jak jest dużo roślin.

 

Wybierz albo Innesa albo czerwony i dokup 10 sztuk.

Danio oddaj-Jest raczej chłodnolubna i bardzo ruchliwą, stadną rybą.

 

Bojownik ok.

Czy żabki nie maja czasem za wysokiego akwarium? Podobno jak jest za wysokie to sie mocno meczą ale nie znam sie na nich dokładnie. Skoro jest ok to zostaw.

 

Na węgorka Ciernistego za małe akwarium. O co chodzi z plastrem miodu?

 

W takim wypadku zostanie ci:

1+2 mieczyka/molinezji/gupików.

15 neonów czerwonych/Innesa

Bojownik

2 Żabki.

Zbrojnik

Opaczek

 

Możesz dokupić 2-3 samiczki bojownikowi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za kiepską fotkę ale tak ten węgorek wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d7 ... fbe2c.html

a żabki dają sobie radę bez problemu podpływają pod powierzchnię , i są to jedyne stworzenia których bojownik się boi nie wiem dlaczego? ale to chyba dobrze bo jest bardzo spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...