Skocz do zawartości

kosiarki i agresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W przeciągu 2tygodni zdechły:molinezja(samica),kirys panda,gupik samica.przypuszczam,że padły ofiara agresji którejs z ryb.zachowywaly sie OK,nie wygladały na chore.podejrzewam kosiarki.czy sa one agresywne?

obsada mojego akwa w moich starszych postach.

Czy kosiarki prowadzą nocny tryb zycia?Rano kosiarka obskubywała zdechła rybkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada:

11neon inessa

3xmolinezja(1xsamiec2xsamice)

1xgupik

2xkosiarka

1xglonojad niebieski

1xbrzanka

1xzwinnik jarzenec

1xteczanka

W przeciągu 2miesięcy padły 2xbrzanka sumatrzańska,1xkirys panda,1xgupikowa,1xmolinezja(samica)

Czy kosiarki mogły zabić te ryby?

Polećcie konkretny zestaw do mierzenia parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam dla wszystkich, że jest to 112L.

A więc tak:

11neon inessa - ja bym sobie zostawiła albo większą ławicę Neonów albo ławicę Zwinnika

3xmolinezja(1xsamiec2xsamice) - ok

1xgupik - oddać

2xkosiarka - oddać, za małe akwa, lepsze Otoski w grupie 8 szt. ponieważ nie rosną tak duże jak Kosiarki ale jako, że jesteś początkujący akwarystą to wstrzymaj się z kupnem do czasu aż opanujesz parametry wody. Otoski są bardzo wrażliwe na zmiany parametrów.

1xglonojad niebieski - ok

1xbrzanka - oddać, bywają agresywne w stosunku do innych ryb i powinno się je trzymać w dużych stadach na co nie możesz sobie pozwolić

1xzwinnik jarzenec - ja bym sobie zostawiła albo większą ławicę Neonów albo ławicę Zwinnika

1xteczanka - oddać

 

Co do testów to kropelkowe np. Sery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Odświeżam temat"agresji w moim akwa"Wczoraj wieczorem(światło w akwa już wyłaczone)usłyszałem plusk wody(któraś z ryb zaatakowała brzanke sumatrzańską.Gdy podeszłem do akwarium,brzanka nie potrafiła złapac równowagi.Dziś rano musiałem ja wyłowić martwą.Która z mojej obsady atakuje inne ryby??Z moich obserwacji wywnioskowałem,że ofiarami padaja ryby z małych grup np:

-samica gupika(został samiec)

-tęczanka(była bez pary)

-kirysek panda(był bez pary)

-2xbrzanka sumatrzańska(zabite obie w odstępie 3tygodni)

oto obsada mojego 112l akwa:

2xkosiarka

3xmolinezja(1samiec+2samice)

11x neon inessa

1xsamiec gupik

1xzwinnik jarzeniec

1xglonojad niebieski

która z w/w atakuje(w nocy)??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...