Jump to content

Zawór butli CO2

dcieslik
 Share

Recommended Posts

Witam, otrzymałem za niewielkie pieniądze butle po azocie i jest na niej napisane, że do 15 atmosfer, natomiast w butli jest CO2 i zaworem (chyba) do CO2 (widoczny na zdjęciu). Czy taka butla może być do CO2, drugie pytanie na zdjęciu widać, że gwint na zaworze jest trochę zgnieciony, czy to nie wpłynie na rozszczelnienie połączenia zawór-reduktor jeśli oczywiście da się wkręcić reduktor? Ewentualnie ile może kosztować wymiana zaworu?

Wiem, że idzie przerobić i zalegalizować butlę z N na CO2, tylko trzeba właśnie dać zawór bezpieczeństwa, Najlepiej podjedź do najbliższego punktu gdzie nabijają butle i zapytaj. Będzie najrzetelniejsza informacja. Jeżeli na butli jest już zawór i nabite CO2 to masz z górki. Prawdopodobnie uszczerbek na gwincie będzie do wymiany, ale zawsze 100zł masz w suchym ;)

Byłem dziś w firmie, która przerabia, ładuje, naprawia etc gaśnice i butle gazowe. Pan powiedział, że problemu z gwintem nie będzie i tak jak wyżej kolega napisał butla po azocie się nada :) sprawa tylko legalizacji 40zł. Więc się cieszę niezmiernie, że jedna z droższych części zastawu do CO2 za niewielkie pieniądze już jest w moich rękach :D

Elektrozawór na razie z mojego punktu finansowego to zbędna rzecz :) ale zapewne w późniejszym czasie zagości w moim zestawie do CO2

edit:

Mam do sprzedania tą butlę cena 50zł + koszt przesyłki, butla jest pełna i sprawna, brak legalizacji.

ahaed: edytuj posty!