Skocz do zawartości

obsada do 61l


zuzlid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

bardzo prosze o podpowiedź co do dobrania odpowiedniej obsady mojego akwarium:

w tej chwili mam:

6 danio pręgowany

2 żałobniczki

4 malutkie molinezje - 1,5-2cm

2 gupiki (1+1)

2 neony

4 malutkie zbrojniki (2-2,5 cm) - w celu walki z glonami jak podrosna pójda do "wujka" do 240l :-)

1 kiryśnik - pupil ma dożywocie...nie mowy o oddaniu, najwyżej zmienie akwa na większe:-D jak podrośnie

4 krewetki Amano

 

Nowa koncepcję mam taką:

6 danio pręgowane

1+3 prętnik karłowaty

4 malutkie zbrojniki (2-2,5 cm) - w celu walki z glonami jak podrosną pójdą do "wujka" do 240l :-)

1 kiryśnik - pupil ma dożywocie...nie mowy o oddaniu, najwyżej zmienię akwa na większe:-D jak podrośnie

4 krewetki Amano

4 krewetki cristal red

czy trafiony dobór i czy mogłabym coś jeszcze dodać lub zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam ze zbrojniki są chwilowo....niestety po otoski muszę jechać do Łodzi a to sie nie da tak z marszu..... zbrojniczki dostałam maleńkie od "wujka" sąsiada i wrócą do niego niewątpliwie....

 

w każdym razie ciągnąc temat glonożerców...właśnie ile otosków zakupić? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 malutkie zbrojniki (2-2,5 cm) - w celu walki z glonami

Ani raczej nie pomogą w walce z glonami, ani nie podrosną... ryby to nie zabawki, nie kupuje ich się na chwilę, a walcząc z glonami likwiduje się przyczynę - nie skutek.

Na molki, danio, żałobniczki i zbrojniki małe akwa.

To samo tyczy się kiryśnika więc jeśli go nie oddasz - to kup większe akwarium, w tym nie będzie się dobrze czuł i wbrew pozorom nie "podrośnie".

Poza tym bez problemu zje krewetki...

Neony to rybki stadne, ale skoro je oddajesz nie widzę problemu.

 

Otosków, gdy zrobisz porządek z obsadą - ok. 6 sztuk, byle nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja pisze po chińsku czy nikt nie czyta.....?

 

zbrojniki są wypożyczone a nie kupione od sąsiada i wrócą do sąsiada!!!

 

nie ma zamiaru trzymać je bo wiem ze do mojego akwa najlepsze otoski ale "trzeba po nie jechać do Łodzi"!!!

jak zakupię otoski zbrojniki pójdą won!....

 

danio ponoć od 60l..... zależy chyba od poglądu.... czytałam posty i na tak i na nie.... całe szczęście są na razie 3cm jeśli jednak są za duże to może zamienię je na 6-8 neonków Inesa

 

żałobniczki mnie nie urzekły więc je oddam chociaż według zaleceń na stronie w tym forum są jednym z gatunków zalecanych do obsady akwa 50-60l

 

Kiryśnik Igor wyjątkowo pogodnie i pokojowo nastawiony do krewetek....łażą po nim a on nic....

 

Więc czy tak moze być? :-)

6-8 neon inesa

1+3 prętnik karłowaty

6 otosków

4 krewetki Amano

4 krewetki cristal red

i nie podlegający dyskusji:

1 kiryśnik - pupil ma dożywocie...nie mowy o oddaniu, najwyżej zmienię akwa na większe:-D jak podrośnie na razie ma 4 cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być

10 w góre neon inesa

1+3 prętnik karłowaty ok

6 otoskówok

4 krewetki Amano )

> newiem po co ludzie je trzymają

4 krewetki cristal red )

i nie podlegający dyskusji:

1 kiryśnik - pupil ma dożywocie...nie mowy o oddaniu, najwyżej zmienię akwa na większe:-D jak podrośnie na razie ma 4 cm.... a on już niech będzie

meczyć się będzie ale sie na niego uparłes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamienić słowo kupić na pożyczyć.

Ryby to żywe zwierzęta, nie można ich sobie pożyczać od tak i oddawać za chwilę - szczególnie że jest to w tym wypadku nieuzasadnione i niemądre.

 

Otoski w Łodzi?

Nawet w małych sklepach zoologicznych [szczególnie w małych miejscowościach!] można dogadać się że sprzedawcą żeby sprowadził nam te ryby. Pozostają jeszcze giełdy i prywatni hodowcy. Dla chcącego, nic trudnego.

 

Danio w akwa 60x30? Ryba wielkości neona czerwonego, za to kilkukrotnie bardziej ruchliwa raczej nie powinna żyć w takim akwa. Wiem jak wyglądają te ryby w takim litrażu, widziałem je nieraz na żywo i twierdze że takie akwarium jest dla nich za małe.

 

Co do obsady, skoro kiryśnik "nie podlega dyskusji" to nie.

To nie ryba do takiego akwa.

Albo zainwestuj w większe akwarium, albo nie hoduj zwierząt dla których nie masz odpowiednich warunków.

Tym bardziej nie rozumiem że trzymasz go w akwa o wiele za małym dla niego skoro to twój pupil...

pityus98 - skoro wiesz że będzie się męczył to dlaczego pozwalasz na takie rzeczy?

Jak czułbyś się ty trzymany w pokoju 2x2 całe życie bo ktoś się "uparł" trzymać Cię w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daję słowo honoru..... jakem blondynka rasowa...... że zanim pupil podrośnie zamienię mu apartament na większy...na razie nie mogę bo raptem dwa tygodnie temu przesiadłam się z 25 litrów na ten zbiornik...

 

szkoda mi tylko tych danio....uwielbiam patrzeć jak się ganiają cała ławicą wokół kabomby i nurzańca...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...