Skocz do zawartości

[112 L ] ogólne


zabiszna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

haj ;)

 

akwarstyką zajmuje się od niedawna, bo od października 2009r ;). na początku było małe akwarium 25l z odzysku wraz ze sklejaną pokrywą i ze znikomym oświetlenie z gupikami, później znalazłam to forum i zaczęłam pogłębiać wiedzę, a raczej ją chłonąć ;).

 

WIELKOŚĆ: 112L profil

FILTR: wewnętrzny aquael fan3

OŚWIETLENIE: 2x t18 ( chce jeszcze 1 t15, tylko sama nie umiem i nie ma kto mi zrobić) w tym wymienilam świetlówki na :

philips aqarele 1000k i tld 865 i folia odbłyśnik na całej pokrywie

PODŁOŻE:żwir ( o granulacji 3-5 mm)+ pod nie substrat Tetra Plant

ROŚLINY: Echinodorus andreuxii, Cryptocoryne wendtii, Nomaphila stricta, Lusimachia nummularia

RYBY (w nawiasie będzie liczba docelowac ) :5x neon inessa (15-20)

3x gupik

3x kirys pstry (5)

2x zbrojnik

(3x otosek)

(pielęgnica ramireza???- co myślicie?)

(razbora klinowa??-co myślicie?)

 

DEKORACJA:2 korzenie + kamienie je podtrzymujące ( dopóki nie zatoną ;)), czarny brystol na tło

INNE: tak, wiec wiem, oświetlenie mam bardzo małe , rośliny mi zaczynają zółknąc , moze nawet gnić ? dlatego też kupiłam tabletki pod korzenie Tetra Plant Crypto, mam nadzieje ze pomoże

 

Bardzo proszę, abyście doradzili mi coś zeby roślinki mi rosły, procz tego ze dołozyć świetlówke, bo jeżeli znajde kogoś chętnego napewno dołoze,ewentualnie jakie jeszcze roślinki dołozyć i co z obsadą

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

post-120-13685153835613_thumb.jpg

post-4100-1368515899259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest super ale może być lepiej

 

:arrow: neo n inessa 20 szt lub 20 szt razbory

:arrow: kirys psrty 5 szt minimum

:arrow: pielęgnica ramireza powiem prawde sam się nad nimi zastanawiam

:arrow: otoski 6 szt

 

Z tego co wiem kombinujesz bimbro wiec najpierw oświetlenie masz 36 wat mało tj 0.28 wata na 1l a powinno być minimum 0.5 /1l wtedy jest sens dawać bimbro

 

Dołóż roślin jak już ogarniesz oświetlenie

mchy i coś czerwonego jakiegoś nurzańca zasłaniając filtr no i termometr koniecznie ukryj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...