Skocz do zawartości

Sposób na zmętnioną wodę


Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedzieć jaka jest po prostu jest taka zmętniała mało klarowna. Jak wymieniam wodę to później tak przez tydzień lub dwa jest ładna a później właśnie już nie i nie wiem jak utrzymać ją w dobrym stanie przez cały czas. Nie sądzę, że przekarmiłem rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda ci sie brudzi. Musisz zrobic tak:

- jesli budzet pozwala kup lepszy filtr - to pomoze

- raz w tygodniu odlej do baniakow 20 litrow wody. Czyszczac dno odmulaczem spusc razem z nieczystosciami 20 litrow brudnej wody z akwarium, dolej odstanej, ktora przynajmniej dzien wczesniej przygotowales. Robiac tak co tydzien nie bedziesz mial problemu z brudna woda.

Ja w swoich 100 litrach co tydzien spuszczam okolo 30-40 litrow wody i wymieniam na swieza. Dzieki temu wode mam zawsze jak krysztal. Pamietaj tylko by woda, ktora dolewasz miala ta sama temperature co ta w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawą jest dojście do tego co powoduje zmętnienie wody a nie lanie chemii lub "niby bakterii"i wywalanie nie potrzebnie kasy. Wasze zmętnienie wody to są po prostu pierwotniaki. Trzeba odpowiedzieć sobie na parę pytań jak dbamy o nasze akwaria.

 

Parę punktów które trzeba znać i nasze akwarium będzie piękne

 

Wodę podmienia się w akwarium ok 30% objętości raz w tygodniu na wodę odstałą 24h.Wody całej nigdy się nie wymienia.

Filtr czyścimy w wodzie zlanej z akwarium nigdy pod kranem, bo to zabije bakterie zawarte we wkładzie.

Dno odmula się raz w tygodniu.

obsada : jeżeli macie przerybione akwarium to nigdy nie będzie dobrze musicie dobrać odpowiednią obsadę do waszego litrażu

No i najważniejsze jeżeli wasze akwarium nie dojrzało przynajmniej 2 tygodnie to teraz to się będzie mściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielek001 napisał:Filtr czyścimy w wodzie zlanej z akwarium nigdy pod kranem, bo to zabije bakterie zawarte we wkładzie.

 

z tym to się nie zgodzę.tu parę punktów dla ciebie

1-pamiętaj ze te bakterie nie umierają zaraz po wyłączeniu filtra

2-po kranem nie jesteś wstanie umyć tak filtra żeby je wszystkie zabić.chyba ze go wyparzysz

3-te bakterie nie żyją tylko w filtrze

 

kiedyś karmiłem rybki a wyłączam filtr do tego i zapomniałem go włączyć i tak prawie cały dzień.

i było ok żadna bakteria nie padła ;)

Dlatego nie wieże w te wszystkie mity i bzdety o myciu filtra w wodzie z akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że bakterie nitryfikacyjne żyją w podłożu i w wodzie. Jeżeli chodzi ci o filtr wewnętrzny to płucząc bo pod kranówą nie zakłócisz za bardzo równowagi biologicznej, ale jak weźmiemy pod lupę kubełek i wymyjesz wszystkie wkłady pod kranem to w dużym stopniu zakłócisz równowagę biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...