Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w identyfikacji chyba glonów.


donleone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post (szkoda, że w tym dziale i z problemem do rozwiązania).

Dla jasności krótkie info o baniaczku:

Pojemność: 63l,

Obsada: 3 gupiki, 2 kiryski nakrapiane i 2 otoski,

Obsada roślinna: moczarka argentyńska, sitowie drobne, kryptokoryna (wysoka chyba), ponikło żyworodne.

 

Dodam, że zbiornik jest dość świeży bo ma ok. 4 tygodni.

Ostatnio szczególnie na sitowiu (na innych roślinach też ale bardzo mało) zauważyłem coś takiego jak na zdjęciu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5975cd16c451d94e.html

Przeszukałem troszeczkę forów i tematów ale jakoś nic mi nie pasuje do mojego "objawienia" :zamieszany:

Może ktoś z tego forum jest mi w stanie pomóc. Sam już nie wiem co to jest nie pasuje do żadnych glonów których widziałem zdjęcia. Chyba, że jest to wczesne stadium i dlatego nie mogę rozpoznać.

Dodam tylko, że "świństewko" ma ok. 2-3 mm długości i przy tym, co słabo widać na zdjęciach lekko brązowieją liście roślin.

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donleone - przesłałem wiadomość na PW

Wielkie dzięki za info. Widzę, że jedyne metody walki z tym syfem to mechaniczne usunięcie przez ryby lub przeze mnie :D .

W związku z tym mam pytanko czy do mojego baniaka mogę kupić kosiarki, żeby to zżarły czy lepsze molinezje, platki lub variatusy? Jeżeli tak to w jakiej ilości na mój niezbyt obszerny baniak? A może to kwestia czasu i same się zabiorą jak zbiornik dobrze dojrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze najlepsze mogly by byc otoski chociaz nie wiem masz akwa 63l. Poza tymi otoskami nie wiem kto ci to moze zezrec. Chyba kosiarki ale znowu nie wiem czy odpowiedni zbiornik

Hehe otoski posiadam co prawda "ślizgają" się po roślince ale jakoś nie specjalnie chyba zżerają te glony bo nadal są. Chyba nie są w ich guście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=46&t=10218

Tu jest ciekawy temat o walce z krasnorostami.

 

PS. Moderatorzy drodzy zróbcie coś z tym igorem bo w wielu tematach nie wnosi nic poza powtórzonym stwierdzenie osób poprzednich. Jak do ortografii to wszyscy krzyczą, jak nabijają posty to nikt nie widzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...