Skocz do zawartości

Akwarium 54l problem z obsadą


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że takich pytań jest wiele, jednak przejrzałam ich już masę i nadal nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. Chciałabym w tym litrażu hodować stadko krewetek około sześciu Red Cherry lub Amano, skłaniam się do tych pierwszych. Do tego 5x kirysek. No i co do wyboru reszty obsady mam ogromny dylemat. Do tych ryb, które mi się podobają mam za małe akwarium. W tym sęk, że nie chcę stadka małych rybek (neony, danio, gupiki). Wolałabym dwie ryby lub harem, lecz takich nieco większych, bardziej statecznych, że tak to ujmę ryb. Obawiam się, że bojownik pożarłby mi krewetki, no i ciężko dostać osobnika, który byłby w miarę łagodny dla reszty ryb. A po za nimi nie mam pojęcia jaki gatunek pasowałby do takiego litrażu :cry: Najbardziej podobają mi się Pielęgniczki Kakadu oraz Wielkopłetwy, lecz one również są agresywne. Proszę o radę. Dodam, że akwarium będzie głównie roślinne i bardzo dobrze zarośnięte. Może więc zamiast krewetek i Kirysów całe akwarium zarezerwować dla parki Kakadu lub Wielkopłetwa? Bardzo nie lubię takich małych, chudych rybek stadnych więc proszę nie uwzględniać ich w odpowiedziach. Podobają mi się Molinezje Black Molly jednak przy moim litrażu nie mogę sobie na nie pozwolić. Takiej parce Wielkopłetwa lub Kakadu w dobrze zarośniętym akwarium chyba nie powinno być źle...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć:

1. Bojownik - harem 1+3

2. Krewetki Red Cherry

Kirysków nie polecam bo do większości masz za małe akwa a poza tym Bojownik może je podskubywać i będą się tylko męczyły z nim. Obsadź akwarium roślinnością ale nie za dużo. Polecam Kamombę, Pistię lub Rzęsę Wodną (przydatna przy budowie gniazda) ale tyle aby był dostęp do odsłoniętej tafli wody ponieważ Bojowniki co jakiś czas potrzebują zaczerpnąć świeżego powietrza, jakiś nie duży korzeń i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki Remireza bardzo mi odpowiadają :lol: już poczytałam trochę o nich, właśnie o takie rybencje mi chodziło :mrgreen: więc planowana obsada jest taka: 5x kirysek lamparci (o ile je zdobędę z czym będzie ciężko :shock: ) 6 krewetek Red Cherry i parkę Remirezów, lecz je również będzie ciężko dostać... Za małe akwa do kirysków?? Expertem nie jestem ale to wydaje mi się przesadą;) Kiryski są drobniusie i taka obsada wydaje mi się w porządku. Dziękuję bardzo za sugestię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...